Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego ludzie kupują smartfony Apple? Dlaczego opłaca się je kupować? Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach. Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo. Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z #!$%@? o podłogę. Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem „jak nie umiesz używać smartfona to tak jest” i będą mi wmawiać, że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci xD też mi się kiedyś chciało bawić w takie rzeczy, ale za gówniaka, kiedy miałem mnóstwo wolnego czasu. Dorosłym ludziom szkoda na to życia, żeby stracić pół dnia na szukaniu rozwiązania, rozkminianiu ustawień aparatu, albo instalowaniu alternatywnego oprogramowania, customowych budzików, klientów poczty itp. Mówię to jako człowiek który używał Androida przez 10 lat. Wolę 3 letniego iP od świeżego Andka, nawet flagowa.

Androidy są dla dzieciaków i biedaków. Już wolałbym sobie kupić starego BlackBerry na ichnim OSie

#apple #android #smartfon #technologia
  • 217
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekmirkowski: Yyy, 90% androidów na snapdragonie 800 dzisiaj pracuje normalnie i ładnie.

Czyli 6 letnie androidy. Po bitych 6 latach można nadal komfortowo katować taką Xperię Z1, grać w większość najnowszych gier i telefon działa jak burza, nie rozumiem problemu. Lagowanie smartfonów(i to głównie tych low end za grosze) to czasy zamierzchłe, dzisiaj od 600 zł wzwyż wszystko lata pięknie na androidzie i starcza na wiele lat.
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: mi się w te wojenki nie chce bawić, swojego samsunga s8 zmieniłem na iphone 8 i nie oglądam się do tyłu. Mi odpowiada. Wiem że s8 teraz można było kupić za tysiąc złotych, a iphone 8 dalej chodzi po tyle ile go kupiłem..
  • Odpowiedz
@FLAC: I to jest minus androida, chyba największy, rozmycie rynku.
Aktualnie chce sobie wybrać jakiś telefon ale co? Może Redmi note 7, ale nie bo się nie opłaca i lepiej idzie zamówić Redmi Note 8 pro z Chin ale tam Mediatek zamiast Snapa. No ale jednak ten Meizu 16 całkiem ładny ale Flyme OS ponoć muli. W sumie może dorzucę trochę na K20 PRO ale z drugiej strony Mi9 niewiele
  • Odpowiedz
  • 1
Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać


@mirekmirkowski Dalej już nawet nie czytam bo nie wiesz o czym piszesz. Apple wiele razy wypuszczalo patche, które celowo spowalnialy urządzenia z iOSem.
  • Odpowiedz
@Qiudo: ja nie wiem czy rozmycie rynku to złe zjawisko, chyba dla osób które lubią jak ktoś za nich wybierze. To że masz wybór tylu modeli od 300 zł to kilku tysięcy to dla mnie plus bo każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz topowe podzespoły a nie logo? Xiaomi z chin za 1/4 ceny samsunga o tej samej jakości. Chcesz aparat? Google pixel. Albo xiaomi z gcam ( ͡°
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: #!$%@? głupoty. Mam w domu Samsunga Galaxy Mini GT-S6500, 7-letni telefon, Android 4.4. Do dzisiaj nie wymieniałem baterii a służy jako typowy telefon do spamu, przesyłek itp. Do dzisiaj nie wymieniana bateria nadal działa 3 dni bez ładowania. Zero problemów z komunikacją, z tytułu że jest mały to czasami nawet jako odtwarzacz mp3 posłuży. Co ty mi z 3-letnim ip wyskakujesz tutaj (). Jak umiesz
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski Używam Nokii z Androidem już półtora roku, moja różowa ma taki sam i w tym samym czasie kupiony. Na swoim nie odczuwam jakoś by mulił ale nie mam jakoś wiele aplikacji poinstalowanych. U żony czasem się przytnie ale jak się ma tysiąc aplikacji z filtrami do zdjęć to się wcale nie dziwię. Ba! Jestem pod wrażeniem że telefon to wytrzymuje. Także nie każdy Android to syf.
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski:
U mnie w pracy ~30 osób dostało w tym samym momencie służbowe iphony. Wówczas 6s. Wszyscy musieli instalować aktualizacje. Wszyscy po kolei po około roku zaczeli mieć problemy z trzymaniem baterii. W pomieszczeniach wytrzymywał 2-3h bez ładowania maksymalnie. Na mrozie (np. w kieszeni spodni) - wyłączał się sam niezależnie od poziomu baterii. Później w cieple po włączeniu miał 10-15%.
Wszyscy musieli wszedzie z kablami, ładowarkami i powerbankami latać.
Wymiana miała być po 2 latach, ale nikt do tego nie dociągnął bo były bezużyteczne.
Więc zakup nowych po jakichś 14-16msc od zakupu pierwszych. Kolejna generacja - to samo. Instalacja aktualizacji i po nieco ponad roku używania wszystko się sypie.
W paręnaście miesięcy wydane na osobę ile?
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: Dorosłemu człowiekowi ciężko raz na 2 tygodnie wykonać 3 kliknięcia by wyczyścić pamięć cache? Rozumiem że dopłacenie do telefonu 3k bardziej się opłaca? Poza tym myślisz że ajfon nie zapisuje pamięci podręcznej itp? A może to "rozpadnięcie się w rekach" dzieje się wtedy gdy masz tak zapchany telefon że nie jest on w stanie działać z uwagi na całkowicie zapchaną pamięć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asffaf: znajoma ma szajsomi i wczoraj była bliska #!$%@? tego syfu do śmieci bo tak się scina xD nie wiem co to za model ale ma 4gb ramu
Natomiast mój różowy ma iPhone 8 i od 4 miesięcy ani jednej ścinki czy nawet spowolnienia
Ja czekam na black friday i kupię sobie 8kę albo xr'a i #!$%@? w jakieś szajsomi
  • Odpowiedz