Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego ludzie kupują smartfony Apple? Dlaczego opłaca się je kupować? Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach. Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo. Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z #!$%@? o podłogę. Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem „jak nie umiesz używać smartfona to tak jest” i będą mi wmawiać, że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci xD też mi się kiedyś chciało bawić w takie rzeczy, ale za gówniaka, kiedy miałem mnóstwo wolnego czasu. Dorosłym ludziom szkoda na to życia, żeby stracić pół dnia na szukaniu rozwiązania, rozkminianiu ustawień aparatu, albo instalowaniu alternatywnego oprogramowania, customowych budzików, klientów poczty itp. Mówię to jako człowiek który używał Androida przez 10 lat. Wolę 3 letniego iP od świeżego Andka, nawet flagowa.

Androidy są dla dzieciaków i biedaków. Już wolałbym sobie kupić starego BlackBerry na ichnim OSie

#apple #android #smartfon #technologia
  • 217
@mirekmirkowski: No najwyraźniej nie umiesz faktycznie korzystać z telefonu, ja już prawie drugi rok mam telefon który NIGDY nie zmulil, nie zawiesił się i działa tak samo dobrze jak na początku. To że ty miałeś takie problemy, nie znaczy że wszystkie androidy tak mają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mirekmirkowski: Mam to samo, wcześniej 4 używałam przez 5 lat aż przestał się rozumieć z nowym iOS ( ͡° ͜ʖ ͡°) obecnie 7 i zero zawieszek, miejsca nadal sporo, zadowolenie bezcenne, jedynie mógłby mieć lepszy aparat no i ból był jak się szybka zbiła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mirekmirkowski: Mam to samo, iphone SE od 3,5 roku, i nigdy w życiu nie byłem tak zadowolony z telefonu. Prawie 4 letni telefon ciągle dostaje aktualizacje, nie zaciął mi się nigdy, jedyny jego minus to brak 3dtoucha. Wcześniej miałem jakieś flagowce HTC (nie był najgorszy), i Sony (tragedia, nigdy więcej) i teraz sobie nie wyobrażam powrotu do androida. Serio IOS to system tak prosty i intuicyjny, że nie wiem jak można
@mirekmirkowski: w swojej karierze przetestowałem wiele telefonów, teraz pierwszy raz mam Iphone (też 7) i działa jak pierwszego dnia, spadał niezliczoną ilość razy i nadal nic. Żaden przycisk, element nie obniżył swojej funkcjonalności nawet o 1%. Telefon mam też co najmniej 3 lata, wcześniej miałem Samsunga Galaxy, który był niezły, ale po 3 latach miał rozwalony aparat, pęknięcia na ekranie, przyciski z trudem działały i trochę mulił i się wieszał, jeszcze
@mirekmirkowski: Sprzedałem swojego rocznego iP7 w niedzielę, tego samego dnia kupiłem Xiaomi Mi 9T.

Szalę goryczy przelała bateria, która po roku intensywnego uzytkowania spadła do 80% wydajności. #!$%@?ł mnie też brak możliwości ustawienia innej przeglądarki niż Safari. Generalnie sprzęcik spoko i rzeczywiście jest prosty w obsłudze.
@mirekmirkowski mam Xiaomi mi a1 kupiłem go za jakoś 800 zł śmiga aż miło. Reset telefonu do ustawień fabrycznych możesz zrobić podczas robienia dwójki nawet w pracy potem ustawienia same się zaciągają z konta google. Nie widzę problemu.
Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo.


@mirekmirkowski: Używam Sony XZ2, który ma już 2 lata i działa absolutnie bezproblemowo. I też nie chce mi się tracić życia na jakieś grzebanie w ustawieniach.

I co teraz?!
@mirekmirkowski Od wielu lat korzystam z telefonów od HTC po za jednym który utopił się w wannie od wypalarki plazmowej działają bez zarzutu. Nigdy nie miałem problemów ze telefon mi muli i nigdy nie miałem ochoty rzucić nim o podłogę, nigdy też nie przywracałem telefonu do ustawień fabrycznych (chyba że chciałem go sprzedać lub dać komuś). Do roota nawet nie wiedziałbym jak się zabrać (pewnie krótki instruktaż na necie i bym zrobił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirekmirkowski: a ja np używałem 6s przez półtorej roku i planie dało się z niego korzystać. Działał może 3-4 godz i bez powodu się wyłączał. Nigdy więcej jabłka. Teraz mam p20 pro i sobie chwalę. Trochę czasu się zmieniły i średnio półkowe androidy mają już takie parametry że śmigają bez zacinki parę lat.
@mirekmirkowski: Bo apple robi telefony dla debili, po co zamykać apki działające w tle, niech pochodzi sobie z 20 tak kilka dni a potem hur dur bo telefon laguje, kurłaaa mogłem kupic jabłko by nie muliło xDDDD ludzie nie potrafią korzystać z czegoś a potem mówią że to coś jest słabe.
@mirekmirkowski: Mam podobne zdanie. Posiadałem wcześniej same flagowce od Sony i Samsunga, które po roku zaczynały mulić albo aplikacje same się wyłączały. Obecnie posiadam IPhone 6s od premiery, IPhone X od premiery i Samsunga Galaxy S8 ponad rok. Po tylu latach w Ip6 na nic nie narzekam. Pod koniec zeszłego roku zmieniłem baterie za kilka funtów i dalej wszystko śmiga jak w pierwszym tygodniu użytkowania. Mimo posiadania podobnej liczby ściągniętych aplikacji