Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #zalesie #bekazpodludzi

Jezu jak ja nienawidzę chodzić do mechaników i się na tym nie znać, do tego nie mieć sprawdzonego mechanika

- wymiana rozrządu
- wymiana filtrów
- wymiana klocków
- wymiana oleju

Zapisuje się do mechanika

- no mam wolną następną środę
okej to wytrzymam tyle
- ok to zapisuje
a może mi Pan jeszcze sprawdzić albo powiedzieć ile zapłacę za części wszystkie u Pana
- no to będę mówił w środę jak auto oddam
No ale jak w środę ? Chciałbym wiedzieć wcześniej ile to wyniesie pieniędzy, czy mam nerkę sprzedać czy co ?
- no a ile mogą kosztować części rozrząd to rozrząd.
Nie wiem co roku płaciłem u mechanika za wymianę oleju z filtrem 370 zł, raz poszedłem do innego bo mój nie miał terminu to zapłaciłem 650 zł
- to po cholere się pan umawiasz jak nie masz pieniędzy

xD
Nienawidzę ludzi i tego kraju........ gdzie na wszystkim musisz się znać - bo koleś ci wymieni rozrząd w aucie i powie że części 3 tysiące kosztowały... a znając życie to jeszcze pewnie tylko pasek wymieni i tyle
  • 50
@lossiemkos89: ja tak kiedyś szukałem hamulców.
Marka, model, rocznik, silnik, wersja nadwozia, wszystko się zgadza. Dopiero na podnośniku wyszło, że to jakaś edycja specjalna cośtamowa i jednak nie pasuje.
Innym razem pompa paliwa. Marka, model, rocznik, ... no i jest. Pasuje kurde. Rozstaw śrub, rozmiar, no wszystko pasuje. Tylko króciec wlotowy (ssący?) jest wygięty w inną stronę. No bajka.
I tak ze wszystkim - od tego są zawodowi mechanicy.
@samuraj24:
oba silniki 2.0 diesel


@samuraj24: więc olej lepszy 5l kosztuje 110 zł. (Valvoline SynPower FE 5w30 5L A5/B5 A1/B1 RN0700). Nie wiem jaki to silnik/auto/rok produkcji ale to jest mniej więcej taki rząd wielkości. Filtr oleju 20-30 zł. Wymiana max 50zł. w mieście wojewódzkim i to z wymianą podkładki miedzianej pod korkiem spustowym.
Za 370 to może masz serwis czyli olej, filtr powietrza, paliwa i kabinowy.