Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...

źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Największym minusem tego mieszkania jest doświetlenie sypialni. Obie są od północy, mają małe wąskie okno (drzwi balkonowe). To, że jest balkon powoduje, że pokoje są jakby przesunięte od krawędzi budynku tj jeszcze mniej światła.

Poza tym układ mieszkania jest dość specyficzny. Bardzo duży salon z aneksem, jednak niezbyt ustawny (gdzie tu TV wstawić ?). Pokoje jako, że są tylko 2, mogłyby być nieco większe.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: PLUSY:
1. Dwa balkony: super sprawa - jesli nie masz automatycznej suszarki to pranie możesz suszyć na balkonie przy sypialni; balkony można w tej chwili zaaranżować w taki fajny sposób,żeby odgrodzić się od ludzkich oczu i przy okajzi mieść fajne miejsce na relaks- rosliny, hamak, bujany fotel itd. Latem balkon służy jako "przedłużenie" sypialni i salonu:)
2. Sypialnie - ogólnie nie są duże ale jak na standardy deweloperskie jest to więcej niż standard minimum (często pokój dziecięcy to 10 m2 a sypialnia rodziców 11-12 m2) więc nie odbiega od normy.
3. 2 łazienki - nie rozumiem niepochelbnych komenatrzy - pole do popisu masz bo jest to 8 m2 powierzchni. Od ciebie zależy czy wolisz mieć oddzieloną toaletę (ja lubię), 1 sporą łazienkę (nie rozumiem dlaczego niby nie można usunąć tej ściany, to jest zwykła działówka przecież) lub przeobić mniejszą toaletę na shcowek lub powiększyć sypialnię kosztem łazineki. WYbór jest, zalezy od preferencji.
4. korytarz - nie rozumiem, 10 m2 korytarza to jest odpowiednia powierzchnia przy 74 m2.
5. salon z aneksem - 30m2 - sporo jak na bloki, dodatkowo dzieki temu,że korytarz od salonu będzie wydzielony jedynie niedługą scianką to zmaksymalizuje
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Pomorska Park ;) problem z tym mieszkaniem moze byc jeden - widok i zdecydowana bliskosc nasypu kolejowego, do tego na najwyzszym pietrze nie masz zadnego zadaszenia, nie wiem jak z montazem markizy
  • Odpowiedz
kiedyś, w wiejskich domach, nie było salonu, a gości się w dużej kuchni przyjmowało, gdzie i stół był, i babka spała.

To chyba tylko na Twojej wsi pod krakowem, ja raczej bywałem w większych posiadłościach, albo kamienicach.

No i teraz, przez wzgląd na dzieciństwo czy opowieści rodzinne, niektórzy uważają aneks z salonem za najlepsze rozwiązanie. Bo to tak naprawdę duża kuchnia...

To jest lepsze rozwiązanie, bo można sobie gotować i jednocześnie rozmawiać
  • Odpowiedz
Pisałem na ten temat całą pracę magisterską.


@peetee: to nie wiem jak zdałeś skoro założyłeś, że "Polacy mieszkają niemal najgorzej w Europie" co jest nieprawdą.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: pewnie kasa i 74m2 x kwota zł.m2 daje niezłą sumę. Tam serio w sypialniach nie ma okien poza drzwiami balkonowymi?
Do życia rozkład spoko, ale jak ktoś planuje potem zmieniać mieszkanie to 74m2 będzie ciężko sprzedać.
Pytanie czy przy takim metrażu warto wywalać aż tyle w przedpokój+salon+kuchnia a nie poszukać ujuż czegoś z 3 pokojami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: Na pewno zależy od miasta i cen za mkw. Deweloperzy nawet celowo robią tak, że dzielą piętra na mniejsze mieszkania z możliwością ich rozsądnego łączenia.
  • Odpowiedz