Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@E_li_mi_nator: po co wyjeżdżać? Tu mnie w zasadzie nic nie trzyma a nawet część spraw odpycha. Jednak to nie jest takie proste jak się niektórym wydaje.

@yazir: tak też planowałem, ale czy może mi coś zrobić za nagrywanie takiej rozmowy ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stern24: mam wszystkie papiery z leczenia, ale nie chce pracować dłużej w takiej atmosferze. Było słabo ale jakoś zaciskałem zęby, bo potrzebowałem pracy, teraz jak pojawiła się alternatywa i opcja zmiany warunków to chce z tego skorzystać i nie dać dalej się dymać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KornixPL: ale o co Ci chodzi typie... Zabierasz się do tego jak pies do jeża. W sumie ja potrzebuję pracownika który będzie za mnie chodzil do roboty. Minimalna place ale młoda zgrana ekipa i wynagrodzenie na czas
@KornixPL: Niestety tego nie jestem w stanie potwierdzić z doświadczenia, ponieważ jak narazie wiem tylko tyle że były pracodawca nie wie o istnieniu nagrań, ale PIP wie bo to był jeden z powodów dlaczego udało mi się ściągnąć na niego kontrolę (2 miesięczną, właśnie się skończyła, czekam na oficlajne pismo) i walczyć o odzyskanie moich pieniędzy. Jednak były pracodawca chyba jeszcze nie wie o nagraniach, i o ile dobrze zrozumiałem do
@Sikorka2017: albo ciągnij L4 kilka miechów z przerwami w niedzielę (musi być mniej niż miesiąc), chyba że macie możliwość pracy w niedzielę, to wtedy bież urlop na żądanie w ten dzień wolny i tak 4 razy xD