Wpis z mikrobloga

Dawanie koperty z pieniędzmi państwu młodym to jakaś #!$%@? akcja.
Skoro para chciała abym pojawiła się na ich weselu, niech nie oczekuje ode mnie zwrotu kosztów za miejsce. Co to za popieprzona tradycja? Płacić za udział w jakiejś szopce, #!$%@?ąc od tego, że jest możliwość odmówienia.
Super impreza, nie dość, że droga to widok nachlanego towarzystwa nie napawa chęcią.
Chcecie mieć wesele? - ponoście tego konsekwencje finansowe a jak Was nie stać to nie róbcie.


#zwiazki #slub #wesele
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wodze_owce_na_manowce: ale Ty nie płacisz tam za miejscówkę, tylko dajesz prezent. A że pieniądze są najwygodniejsze, bo młodzi mogą sobie kupić co jest im potrzebne, zamiast dostawać dziesięć kompletów sztućców, to się utarło, że - bezproblemowo dla wszystkich - dajemy siano.
Nikt przecież nie każe Ci dawać dokładnie tyle, ile ich "kosztujesz" na tej imprezie.
  • Odpowiedz
@wodze_owce_na_manowce: taka młoda osoba a już cebula w genach. Wypada coś dać, bo jesz, pijesz i tańczysz za wkład, który nie kosztował 10 zł od osoby a conajmniej 150 zł.

Ja sam osobiście byłem w lipcu na weselu i dałem 200 zł + książkę, bo para młoda o nie prosiła.
  • Odpowiedz
tradycja nakazuje wręczyć prezent.


@antkowa: cytując 'tradycja to truchło mądrości'. To, że "ludzie tak robią" nie jest żadnym argumentem. Jak coś jest głupie to jest głupie nawet jak robi tak całe społeczeństwo. A jak chcesz coś tłumaczyć dobrym obyczajem, to dobrym obyczajem jest płacenie jak się kogoś gdzieś zaprasza. Polskie wesela to festiwale kiczu i skretynienia, tyle.
  • Odpowiedz
@vind: chyba się rozminąłeś z całą resztą mojej wypowiedzi. Jeśli nie miałeś okazji być na fajnym weselu albo przyjęciu, to szkoda, masz czego żałować. A przypinaniełatek bo "polskie to #!$%@?" no to cóż ¯_(ツ)_/¯ nie ma nawet z czym dyskutować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wodze_owce_na_manowce: nie spodziewałam się, że Wykopki wyleją na Ciebie tyle pomyj. Masz rację i nie wiem, dlaczego ludzie nie rozumieją, że to co najmniej niegrzeczne ze strony gospodarzy obraczać swoich gości finansowaniem imprezy. Najgorsze są te zaproszenia z rakowymi wierszykami, żeby dawać kopertę i wino. Oczywiście, żeby nie było - nie przychodzę na większą imprezę z pustymi rękoma. ALE! To wszystko powinno być ogarnięte bardziej z klasą, czyli gospodarz nie
  • Odpowiedz