Wpis z mikrobloga

Dawanie koperty z pieniędzmi państwu młodym to jakaś #!$%@? akcja.
Skoro para chciała abym pojawiła się na ich weselu, niech nie oczekuje ode mnie zwrotu kosztów za miejsce. Co to za popieprzona tradycja? Płacić za udział w jakiejś szopce, #!$%@?ąc od tego, że jest możliwość odmówienia.
Super impreza, nie dość, że droga to widok nachlanego towarzystwa nie napawa chęcią.
Chcecie mieć wesele? - ponoście tego konsekwencje finansowe a jak Was nie stać to nie róbcie.


#zwiazki #slub #wesele
  • 138
@Grzolsat: Babcia nie daje mi kasy. Co to za debilny argument.

Napisales, ze to maja byc pieniadze na nowy start, czyli sugerujesz, ze jak ktos nie ma pomyslu na zycie to bierze slub a z zebranej kasy zaczyna zycie na nowo? XD
@Grzolsat: Tego nie napisalem. Czyli to wyglada mniej wiecej tak - dwojka ludzi zarabiajaca po 2k, dochodzi do wniosku, ze zebranie wkladu wlasnego zajmie im 15 lat. Potem splacanie zajmie 40, wiec dochodzą do wniosku, że trzeba zrobic slub to moze rodzina sie zlituje i zrzuci im sie na mieszkanie xD Podsumowanie robactwa w tym kraju.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wodze_owce_na_manowce: to musi działać w dwie strony - jako gospodarz zapraszasz gości, a więc nie powinieneś wymagać i oczekiwać kasy (osobiście mam alergię na wszystkie wierszyki w stylu "czego młodzi życzą sobie zamiast kwiatów") i jeśli ktoś nie da prezentu nie powinieneś tego rozpamiętywać

No ale z drugiej strony chyba nikt nie pójdzie na taką imprezę bez koperty #!$%@? XD wszyscy wiedzą, że to kosztuje (nawet w remizie) i wypada zapłacić
Płacisz 500zł za parę, musisz się ładnie ubrać więc może i jeszcze koszty ubioru, zwykle dojazd gdzieś na #!$%@?, musisz zapłacić za nocleg. Wychodzi na to, że impreza disco polo z rosołem i schabowym kosztuje 1000zł. Kto się na to godzi?


@ethics: normalni ludzie mający kochającą rodzinę, którzy chcą spędzić ten czas razem.Nie, nie ma obowiązku dac 500 od pary. Nie ma obowiązku dawać czegokolwiek.
Kiedy spotykałam się z parą po weselu zawsze były narzekania, że w kopercie było tyle zamiast minimum tyle.


@wodze_owce_na_manowce: no to masz #!$%@? znajomych xD
Ale skoro ty masz takie podejście, to nie dziwi mnie, że obracasz się wśród ludzi podobnie porąbanych do ciebie xD

Mi w życiu by nie przyszło do głowy, aby narzekać, że dostało się mniej niż się spodziewało. Każdy daje tyle, na ile go stać. Chamstwem jest
@wodze_owce_na_manowce: Nie wiem na jakie imprezy chodzisz, ale do koperty nie daje się zwrotu na miejsce i żarcie, ale daje się prezent z okazji ślubu. Możesz kupić toster, ekspres do kawy, pościel, ręczniki. Cokolwiek chcesz, ale najczęściej daje się kasę, bo młodzi wiedzą czego potrzebują. To, że płaci się tyle ile mniej więcej kosztuje Twoje miejsce wzięło się z rozkmin "hmmm ile im włożyć do koperty''. Dajesz tyle ile chcesz, a