Wpis z mikrobloga

Dawanie koperty z pieniędzmi państwu młodym to jakaś #!$%@? akcja.
Skoro para chciała abym pojawiła się na ich weselu, niech nie oczekuje ode mnie zwrotu kosztów za miejsce. Co to za popieprzona tradycja? Płacić za udział w jakiejś szopce, #!$%@?ąc od tego, że jest możliwość odmówienia.
Super impreza, nie dość, że droga to widok nachlanego towarzystwa nie napawa chęcią.
Chcecie mieć wesele? - ponoście tego konsekwencje finansowe a jak Was nie stać to nie róbcie.


#zwiazki #slub #wesele
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@xenia ale o #!$%@? po kątach i znajomych, że za mało dała to już raczej nie ona decyduje i tu jest cały problem a nie w samym temacie dawania czegokolwiek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Ravez__: brawo dla ciebie za rozsądek. Ostatnio zostałem styrany przez kogoś tutaj bo dałem znajomym na ślub 400zł i powiedziałem, że w prezencie na ślub daje się tyle kasy, na ile cię stać i uważasz, że jest słuszne.

Okazało się, że jestem biedakiem i te 400zł "to wstyd bo nawet im się nie zwróciłeś" (cytat dosłowny).

Ja się zgadzam z autorką - robię imprezę, nieważne jaką, zapraszam ludzi bo chcę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiszczak: otóż moi teściowie na przykład podpisują zbey było wiadomo że od nich, może inni też tak robią, albo taka u nich tradycja, bo potem dyskutują kto ile dał, a ile wypada, gdyż nie mają innych podniet w życiu
  • Odpowiedz
@wodze_owce_na_manowce ale z Ciebie dałn. Przecież to jest miły gest dać kopertę. Młodzi zaczynają nowe życie. Zrobil imprezę dla gości i niech też coś z tego mają. Jak nie chcesz im dawać to nie idź na wesele, ale zakładam że nie masz jaj żeby odmówić i stąd te żale xD
Znając życie jesteś gruba i brzydka, bo tylko takie hejtują wszystko co związane ze ślubem. Spokojnie - tobie wesele nie grozi
  • Odpowiedz
@wodze_owce_na_manowce: Według mnie wesela na over 100 osób z udziałem dalekich ciotek i wujków, których w życiu widzisz raptem kilka razy całkowicie nie pasują do dzisiejszych czasów i to jest clou problemu. Stąd bierze się później bóldupienie o niedostatecznie dużo kasy w kopertach, bo gdyby zapraszało się tylko tych, z którymi na codzień utrzymuje się bliższe relacje, to okazało by się, że u większości z nas liczba gości jednej i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiszczak: no to mi się wydawało logiczne, ale w sumie nie wiem, nie przypominam sobie żeby ktokolwiek po mojej stronie rodziny dyskutował ile kto włożył, tamci wiedzą wszystko, łącznie z tym kto i za ile na komunię daje :D

@borowa90: i dlatego pewnie w życiu nie zrobię wesela, bo #!$%@? lepiej żyć bez ślubu i nikt nie narzeka niż potem słuchać #!$%@? tych co skądś się dowiedzą, że
  • Odpowiedz
@wodze_owce_na_manowce: Ale #!$%@? NPC tu wysrało, o boze xD Hurr durr jak śmiesz rozmyślać nad sensem #!$%@? tradycji, ktore w 99% nie mają sensu, masz zyc jak my, czyli robic dokladnie to co kazdy i przestac wnikac xDDD Pluje na was, jak mozna byc takim klonem xD
  • Odpowiedz
Masz racje. Przecież wiadomo że wesela się od tego aby się za darmo nażreć i nachlać.
Tfu na ciebie.

@Grzolsat: A od czego innego? To panstwo mlodzi robią przyjecie dla znajomych by uczcili ich ślub. A no tak, wesele jest poprostu sposobem na zarobiek xD
  • Odpowiedz
@kezioezio Tak. Wesele jest też od tego aby państwo młodzi mieli pieniądze od rodziny, od mamy, taty, babci którzy ich kochają, aby mieli kapitał aby wspólnie zacząć nowe życie.

Wykopki odkrywają jak działa świat, odcinek 2137.
  • Odpowiedz
@kezioezio Tak. Wesele jest też od tego aby państwo młodzi mieli pieniądze od rodziny, od mamy, taty, babci którzy ich kochają, aby mieli kapitał aby wspólnie zacząć nowe życie.

@Grzolsat: Kapital na zaczecie wspolnego, nowego zycia to powinni miec przed slubem. Jak chca pieniadze na nowe zycie to niech idą do lepszej roboty albo wezmą kredyt. Wesele, jak sama nazwa wskazuje, jest od tego, żeby się weselic z panstwem
  • Odpowiedz