Wpis z mikrobloga

Czy Was też to w-----a jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?
A Ty stoisz jak baran i czekasz, czasem nawet kilka aut pod rząd tak przejedzie i skręci, bo taki książę/ księżniczka nie ma siły przesunąć rączką.
Nie wiem czy poprawnie korzystać z ronda potrafi z 50% kierowców, wydaje mi się, że jednak mniej niż połowa.
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów.
#polskiedrogi #polska #motoryzacja #stopcham #gorzkiezale #zalesie
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nahcep: No zastanów się czy to nie jest debilna sytuacja. Coś tak banalnego jak jeżdżenie po rondzie nie reguluje kodeks drogowy tylko sędzia jakiś. XD Państwo z dykty i kartonu.
  • Odpowiedz
@Shatter: no nie wiem czy każdy. Ci którzy nie znają przepisów pewnie nie, bo sami tak jeżdżą i nie wiedzą jak jest poprawnie.
Pisze co mnie szczegóonie irytuje na drogach.
Może mało jeżdżę, bo chyba nie zdarzyło mi się jeszcze żeby ktoś szeryfowal bezpośrednio przede mną ale jak kiedyś tak się zdarzy i będę chciał to z siebie wyrzucić to specjalnie dla Ciebie zrobię taki wpis:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: powinno. Nie ma na to reguły bo sądy orzekają różnie jak i komendy policji, ale jeśli rondo jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym to na krzyzowaniu sygnalizujesz skręt w lewo lub zawracanie lewym kierunkowskazem
  • Odpowiedz
Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów


@adwas89: Jak oni sami rzadko kiedy wiedzą, jakie są przepisy poruszania się po rondzie.
  • Odpowiedz
@HK-Stelle @adwas89: A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem No popatrz. A mnie na kursie uczyli że jak zjeżdżam z ronda "po dwunastej" to muszę włączyć kierunkowskaz w lewo przed wjazdem już. Może to dlatego że zdawałem w UK, kraju który ronda wymyślił.

A studiujesz może prawo?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HK-Stelle: no wiem, w prawie jest tylko tyle:

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

Co jak widać w tym wątku (jak i innych - polecam tę z pytaniami 'czy jak prosto jest podporządkowana a w lewo z pierwszeństwo, to jaki kierunkowskaz kiedy włączyć), jasne nie jest - bo "zmiana kierunku jazdy" tworzy problemy
Ale nie udawajmy że to tylko jeden random takie orzeczenie wydał, bo a) żeby być sędzią sądu administracyjnego trzeba być kozakiem, b) jest tego więcej: II SA/Gl 709/16 utrzymany w mocy przez NSA I OSK 652/17; II SA/Gl 888/16 (btw, obie sprawy z WSA w Gliwicach są z miasta na C, ale od różnych egzaminatorów - czyli to nie był jednostkowy wybryk); III SA/Lu 326/17.
Cytat z
  • Odpowiedz
@sztywnygosc: zasada jest prosta. Zachowywać się dokładnie tak samo jak na każdym innym skrzyżowaniu. Trzeba tylko "wyprostować" sobie rondo -czyli jak jedziesz po rondzie to stosuj te same zasady które stosuje się przy jeździe zwykla prostą droga z bocznymi uliczkami.
  • Odpowiedz