Wpis z mikrobloga

Czy Was też to #!$%@? jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?
A Ty stoisz jak baran i czekasz, czasem nawet kilka aut pod rząd tak przejedzie i skręci, bo taki książę/ księżniczka nie ma siły przesunąć rączką.
Nie wiem czy poprawnie korzystać z ronda potrafi z 50% kierowców, wydaje mi się, że jednak mniej niż połowa.
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów.
#polskiedrogi #polska #motoryzacja #stopcham #gorzkiezale #zalesie
  • 137
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HK-Stelle: wiesz, sąd (tym bardziej administracyjny) orzeka tylko po tym co jest napisane, jak egzaminator uwalił kogoś z wymyślonej zasady (a wszystkie sprawy dotyczyły oblanych egzaminów) to to poleci bo jest niezgodne z prawem - czy ma to sens to już problem prawodawcy (chyba że jest tak odwalone że jest sprzeczne z aktem wyższego rzędu - ale akurat pord jest zgodne z ww. konwencją, o Konstytucji nie wspominając xD)
Sam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: są ronda i ronda. Jedne nawet wysepek nie mają bo tir by nie był w stanie przejechać i widzisz wszystkich co są na wszystkich wjazdach gdzie ten kierunek dużo daje (jestem pewien, że przy takich właśnie rondach przy galeriach gdzie 90% ruchu idbywa się między 2 zjazdami zjeżdżając w lewo zgarnal by mnie gościu jadacy z naprzeciwka) a są ronda, na ktorych jak mówisz nie widać zjazdów i nie
  • Odpowiedz
@adwas89: Mimo wszystko ronda nie są u nas takie złe. Mam automat, ruszam bardzo szybko i płynnie. Jak taki typo robi manewr nawet bez kierunka to zdążę się wbić na rondo, bo przecież na rondzie nie jeździ się szybko i nie ma ryzyka.

Ronda ułatwiają skręcanie w lewo o 200%. Na zwykłym skręcie w lewo w mieście często sterczysz do usranej śmierci, bo z naprzeciwka jedzie sznur samochodów i żaden
  • Odpowiedz
@adwas89: lewy kierunkowskaz jest bardzo pomocny wbrew pozorom jeśli jedziesz w trzeci zjazd. dzięki temu wcześniej wolniejsze pojazdy wiedzą, że nie będziesz zjeżdżał więc ci się nie #!$%@?. ja zawsze używam lewego jeśli skręcam w lewo na rondzie. pomaga to mi, bo wiem że ktoś mi nie #!$%@? przed maskę, jak i innym, bo wiedzą czego się spodziewać. a czy ktoś to szanuję czy nie, używa czy nie, mam #!$%@?
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Chodziło mi o zwykłe, jednopasmowe rondo, których mamy w Polsce najwięcej.
Przy zmianie pasa z prawego na lewy, oczywiście lewy kierunkowskaz jest niezbędny (niezależnie od tego czy jest to rondo czy zwykła, prosta droga).
Ja w tym wątku nie skupiam się na problemie zmiany pasa ruchu na rondzie, tylko na używaniu kierunkowskazów przy zjeździe z ronda.
  • Odpowiedz
Czy Was też to #!$%@? jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?


@adwas89: Jeszcze jak! Rondo na węźle w Nowym Dworze Gdańskim w kierunku Stegny (Mierzeja Wiślana) - w sezonie 90% skręcających niczego nie sygnalizuje. A ty stoisz jak debil i masz dwa wyjścia: wjechać na czuja, albo cierpliwie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adwas89: mnie najbardziej irytują ci co podjeżdżają do pustego ronda ( widać z daleka że puste) i zatrzymują się przed wjazdem jak na STOPie. Kolejni są Ci co objeżdżają całe rondo po zewnętrznym pasie. Cała resztę jestem w stanie tolerować
  • Odpowiedz
@adwas89: Mi to lewy nie przeszkadza jak ktoś włączy (jak rondo ma jeden pas) i przy zjeździe włączy prawy. Przynajmniej wiem kiedy zjeżdża. Najgorsze są dzbany, które w ogóle nie dają prawego na rondzie. Nie bo nie. A to co opisujesz (jazda lewym pasem i szybkie myknięcie z ronda) to się powinno tępić z całą mocą.

@ManamanaTuriruriru: I takie barany mają prawo jazdy... Wolałbym Cię nie spotkać na
  • Odpowiedz