Wpis z mikrobloga

@effzet: Chodzi o to że strasznie słabo to wygląda i jak bym miał wybrać taki słaby wzór przez to że deski są za duże do małego pokoju to wolał bym gównopanel ¯\_(ツ)_/¯
@PannaPlamkaZDomuKleks: @j3sion: oczywiście macie rację jeżeli chodzi o powierzchowną trwałość, bardziej chodzi o to, że taka podłoga nie jest cała do wymiany po kilku latach, co najwyżej do konserwacji, ale w mojej opinii drewno nadgryzione zębem czasu tylko nabiera charakteru. Ja jednak wychowałem się w poniemieckich domach, górskich chatkach i kamienicach. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@darck: jodełka francuska firmy jp promis.
Pewnie są takie instruktaże na jutube, musisz zerknąć. Montaż podłóg to mój zawód, więc nie potrzebowałem.
@sharkslayer: kleje i grunt miałem za darmo za pomoc przy jednym z montażu. A olej to koszt 160 zł za litr.
@yeloneck: Twoim zdaniem tak, ja wolę drewno.
@effzet: ale to, ze sie podloge wymienia co ileś lat jest wlasnie spoko bo po prostu robisz sobie remont (jesli chcesz bo przeciez nie musisz) i zmieniasz wystrój całości. a parkiet bedzie parkietem. Zakrywanie go potem czyms innym pozbawia parkiet sensu.
@Nemret: otóż nie
w swoim mieszkaniu mam parkiet odnowiony 3 lata temu i wygląda dobrze
u mojego ojca są podłogi dębowe, mają 10-12 lat, tylko w jednym pomieszczeniu wymagały renowacji
w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu są 100-letnie deski, dość zniszczone, ale i tak wyglądają zajebiście
@krolwsi: dziękuję za słowa uznania a pracuje jako montażysta podłóg. Podłoga.na żywo wygląda 10 razy lepiej niż zdjęcie moim słabym telefonem.
@buczubuczu: kaloryfer oddam do piaskowania, poza tym jestem tak wypompowany z kasy, że jak idę koło stawu to mi kaczki chleb rzucają. @Rimfire: kolor biały, bo idziemy na minimalizm. Tylko kilka mebli będzie stało w salonie.
Listwy przypodłogowe nie są jeszcze założone. A łączenie między kaflami a podłoga
ok, żyj sobie w swoim gównolicie,


@effzet: wszędzie widzisz gówna? panele też potrafią być ładne i mają swoje zalety ( chociażby to, że nawet zmieniając je co 5-10 lat masz zawsze świeżą podłogę). Trzymac 50 lat parkiet, gdzie po 10 latach nawet po cyklinowaniu potrafi nie wyglądać idealnie? Gdzie tu piękno? xD
Pomijam już fakt, że cyklinowanie i lakierowanie będzie zbliżone kosztem do położenia zupełnie nowych paneli.

Jedno i drugie ma