Wpis z mikrobloga

@j3sion: Przyjdą meble to i efekt sali gimnastycznej zniknie ;-) listwa była tylko przyłożona, jest elastyczna co nie zmieni faktu ze akurat ten odcinek będzie schowany za łóżkiem, które tam stanie
@j3sion: w swoim mieszkaniu mam odrestaurowaną jodełkę bukową, do tego dorzucone nowe listwy bukowe i dalej wygląda zajebiście po 3 latach. A z naturalnym materiałem bardziej chodzi mi o jego trwałość, specyfikę "pracy" i ogólny pozytywny wpływ dla pomieszczeń. Staram się zwrócić uwagę, że nie tylko wygląd ma znaczenie, a i drewno wygląda lepiej, gdy nie jest generowaną teksturą na chropowatym laminacie. Kosztuje to więcej, ale coś za coś.
Już kiedyś się wdałem w dyskusję pod jakimś wpisem, gdzie jakieś mirki twierdziły, że zamiast cyklinować klasyczny parkiet w jodełkę, lepiej położyć panele. Bo jodełka "obrzydliwa i komuna". Ten sam sort, co każdy betonowy budynek identyfikuje jako gierkowski blok z wielkiej płyty, choćby był modernistycznym arcydziełem. Jak w tym kraju ma być ładnie, ja #!$%@?ę.


@effzet: wiesz, ja się trochę nie dziwię takim ludziom. Jak kupiłem chatę to miałem parkiet jak
oo mirku, to pod Twoim postem chyba poprzednio dyskutowałem tak jak tutaj xD


@effzet: XD

Bardzo możliwe, było tam trochę agentów. Jeden mi nawet wprost mówił, że mam subit pod parkietem. Gość, który nigdy nie był w moim mieszkaniu wiedział co w nim mam. Taki obraz tych specjalistów z internetów. XD
@Krupier: no ja też kupiłem mieszkanie z jodełką, była w fatalnym stanie, ale na szczęście w rodzinie mam dobrego fachowca, który dał radę ją odratować. Ba! Przestawiałem jedną ściankę działową w tym pokoju i udało mu się wycudować wypełnienie (ok 70x100cm) w jednym narożniku z fragmentów okołościennych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Efekt jest super, bo buk jest bardzo jasny i jednolity w odcieniu.
no ja też kupiłem mieszkanie z jodełką, była w fatalnym stanie, ale na szczęście w rodzinie mam dobrego fachowca, który dał radę ją odratować. Ba! Przestawiałem jedną ściankę działową w tym pokoju i udało mu się wycudować wypełnienie (ok 70x100cm) w jednym narożniku z fragmentów okołościennych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Efekt jest super, bo buk jest bardzo jasny i jednolity w odcieniu.


@effzet: no i to jest
Fajna, ale bym dostała wylewu z #!$%@? przy kazdej rysce. U siebie na dole ( część dzienna i gościnna) mam terakotę. Goście mogą przylazic z bombelkami, pasami i co tam jeszcze mają i się nie martwię, że ktoś coś porysuje i zniszczy. Sprząta się szybko i jest ok. Na górze z kolei w części sypialnianej, garderobie, gabinecie mam grubą wykładzinę mięciutką. Raz na pol roku wpada pan pracz i wykładzina jak nowa.
@effzet: Mi się deski drewniane też podobają ale z trwałością to one wiele wspólnego nie mają. Wystarczy jeden kamyczek pod butem i już masz rysy na drewnie, fotel na kółkach przy biurku odpada bo zmatowi drewno wokół momentalnie.
@Krupier: Mieliśmy takie coś w szkole i na sali gimnastycznej, okropnie to wygląda, nawet zaraz po cyklinowaniu. Wiesz że to było robione w taki sposób bo duże deski były drogie? Zobacz ile
@szymcar: Przez chwilę myślałem, że jesteś moim kumplem i nie wiedziałem, że siedzisz na wykopie. Twoje ten pokój (z kolorem pewnie cleopatra-zielonym), wygląda dokładnie jak w jego mieszkaniu do tego białe listwy piękny "żyrandol" i brak firanek :)