Wpis z mikrobloga

I tak to się powoli żyje na tej audiofilskiej wsi. Kupujesz wzmacniacz, taki o którym zawsze marzyłeś. Wydałeś na niego ze 50 koła, a co sobie będziesz żałował. Chwalisz się na grupie, ludzie w większości Ci gratulują, jest spoko.

I znajdzie się zawsze taki albo jak w przypadku tej kumulacji — grupa takich, co to słyszą stoliki. Stwierdzą, że twój kosztujący 5 000 zł audiofilski stolik jest za mało audiofilski, bo ma szklane półki, które nie pozwalają mu rozwinąć skrzydeł :D Aż dziw bierze, że nikt się nie czepił braku audiofilskich dociążeń nad transformatorami. Przecież ich brak jest karygodny. Parafrazując jeden z komentarzy: no co trzeba mieć w głowie, żeby pisać takie rzeczy? Przecież to się nie godzi, może mi to ktoś sensownie wytłumaczyć? Pytam nie złośliwie, ale z czystej ciekawości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #audio #bekazpodludzi
Tag do obserwowania - ciekawostki audio, muzyka, audiovoodoo - #tonskladowy
Pobierz
źródło: comment_AQleCzREnQKh5UuXiaKdJZcUFFpxMD9r.jpg
  • 188
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roszp: czy audiofile nie zaglądają do środa tego wyśnionego sprzętu za 40k? Na stronie są zdjęcia i od razu widać jaka padaka. Taśmy za kilka zł do łączenia płytek? Transformator bezpośrednio pod układami? Na zewnątrz izolują przewody, stosują podkładki antywibracyjne itp., a samo źródło generuje szumy. To jak pchanie gnojówki w złote rury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak kontrolnie, to normalne, że sprzęt za 50k "tylko plumka" i trzeba czekać, żeby się "ułożył"?
jeśli faktycznie tego potrzebuje, to dlaczego nie jest "układany" w fabryce, co on się musi wymościć na tym stoliku, czy jak ()
To powiedz, gdzie w tych podstawach fizyki jest cokolwiek o tym, że drgania mogą mieć wpływ na wzmacniacz.


@Ribelo: drgania nie mają wpływu na wzmacniacz, a na szybę.

I skąd wziąłeś centymetr szyby oraz na jakiej podstawie policzyłeś, że ta szyba ma mniej niż centymetr xD

No, prosz.


@Roszp: Mam miarkę w oku. No prosz, spójrz na zdjecie które wrzuciles
@Roszp ale wiesz że są ludzie, którzy mają wielki dom z basenem w PL gdzieś w Konstancinie.
Jakiś 2-poziomowy apartament w ścisłym centrum, aby po sobotniej kolacji w modnej knajpie nie musieli wracać aż do Konstancina ;-)
Do tego jakiś skromny domek na Teneryfie.
Jakiś SUV do codziennej jazdy typu Range Rover Sport .
Coś mniejszego, aby wygodnie zaparkować na ciasnym parkingu, gdy jadą na zakupy, np BMW M5.
I stoją przed
@Roszp: Pomijając idiotyczne komentarze, typ kupuje sprzęt za 50k który wg niego i tak jeszcze nie gra bo musi się „wygrzać” xD wygrzać #!$%@?, jak słuchawki na forach, każde musza się wygrzać „najlepiej włącz na kilkanaście godzin i niech sobie pograją” fajne to audiovoodoo
@rraaddeekk: No i super, że są tacy ludzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@bugg: W słuchawkach to jeszcze ma jakąś podstawę, bo membrany głośnika który wyszedł z fabryki mogą faktycznie wymagać "rozhuśtania", żeby grały. W ogóle głośnik może mieć inną charakterystykę gdy ma rozgrzaną cewkę, ale to już raczej interesuje ludzi którzy pracują przy nagłaśnianiu koncertów. We wzmacniaczach tranzystorowych nie wiem na czym miałoby to polegać. A
@bugg: no akurat w przypadku głośników to jeszcze może mieć jakieś tam absolutnie marginalne znaczenie - bo jednak membrana pracuje na jakimś tam "zawieszeniu" no i załóżmy że może się jakoś-tam "docierać", ale co tam miałoby się wygrzewać tak poza tym to naprawdę chciałbym wiedzieć xD
Na zrzucie widać miejsce gdzie kończy się hobby a zaczyna snobizm.. btw dlaczego audiofile tak się meczą z zasilaniem (kable, filtry, listwy, transformatory separujące) zamiast słuchać na zasilaniu z akumulatora? Sprzęt który faktycznie jest pro powinien tak działać - doładowanie aku w trybie standby i odcinanie całego stopnia zasilacza sieciowego w trakcie słuchania muzyki
@Roszp: To jest jak z tymi znawcami motoryzacji co jeździli tylko samochodem matki ale potrafią zbesztać każde auto niczym Clarkson bo się naoglądali Top Geara.

Jak sprzedawałem auto to trafiłem na paru takich co się naczytali na forum jakiś głupot i myśleli że pozjadali wszystkie rozumy. Jeden się taki trafił co narzekał że to szmelc bo nie mam chłodnicy do skrzyni biegów. Albo tacy co nigdy nie jeździli takim samochodem a
Skoro tak piszą, to widocznie ma to wpływ na dźwiek.


@lastro: Piszą też, że generowanie fali elektromagnetycznej o częstotliwości 7,83 Hz w pokoju odsłuchowym wpływa na nastrój podczas sesji odsłuchowej, ponieważ NASA stosuje generatory rezonansu Schumanna na swoich promach (info zaciągnięte ze strony o feng shui). Pewnie mają rację, prawda?
@Roszp: sytuacja dotyczy nie tylko audiofili, chociaz tam jest to bardziej widoczne bo sprzet duzo drozszy.

Np. W blizszym mi srodowisku modelarskim rowniez mozna sie spotkac z tym zjawiskiem, i wiem, ze w srodowisku fotografow jest to samo.

Chcesz wejsc po najmniejszej linii oporu w hobby, wiec pytasz "znawcow" na grupie no bo oni powinni wiedziec najlepiej. No i sie zaczyna, ze jak chcesz zaczac fotografowac, to ponizej 5k aparatu nie
Audia Flight FLS10 to koszt dokładnie 42 950 zł brutto


@Roszp: lolol, myślałem, że to chociaż jakieś lampowe nie wiadomo co będzie, ale się myliłem. ;d.

Ciekawe, jak to, że stolik musi być z kości słoniowej, a kabel zasilający mieć osłonę antywibracyjną o grubości 1 metra, ma się do tego, że wewnątrz tych sprzętów są zwykłe płytki, zwykłe kondensatory, zwykłe przewody, i tak dalej.
Pobierz
źródło: comment_XpH03nNyiSWUO5Em1ULF1PvgUzytHpPa.jpg
@sal-vadore: tak to chyba w rzeczywistości może wyglądać. ostatnio szukałem jakiegoś wzmaka do firmy, żeby mieć na czym spotify zapuścić i chciałem nawet wydać grube cebuliony, byle tylko się audiofilsko spełnić. przesłuchałem chyba wszytko do 15 k. okazało się że najlepiej grał Pionek za 1,5 koła.....
wewnątrz tych sprzętów są zwykłe płytki, zwykłe kondensatory, zwykłe przewody, i tak dalej


@qqqruqq: Kiedyś zadałem takie pytanie na jednej z grup i dostałem odpowiedź, że otóż nie są to zwykłe płytki, tylko wielowarstwowe, izolowane płytki gdzie ścieżki nierzadko kładzie się miedzią czystości 7N. Well...
@geuze: Jestem ciekawy czy ktokolwiek usłyszałby różnice gdyby w ciemno dać mu kilka par tego samego modelu prosto z pudełka i "wygrzanych". Myślę, że całe to wygrzewanie słuchawek to po prostu przyzwyczajenie użytkownika do ich brzmienia i tyle.
Tak z czystej ciekawości to jaka to różnica na czym stoi wzmacniacz skoro on tylko przekazuje sygnał do głośników?


@krzywiecki-com: Bez kozery mówię: żadna ( ͡º ͜ʖ͡º)

@bugg: Kiedyś miałem srogo wyhuśtane AKG K242 HD i porównałem je z egzemplarzem z półki sklepowej. Nie wiem, na ile różne były te słuchawki (ich produkcję dzieliło kilka lat), ale różnica brzmieniowa była wyraźna. Na tyle wyraźna, że