Wpis z mikrobloga

Zajebisty urlop. Check engine i symbol świec, czyli pewnie wtrysk się #!$%@?ł. Odcina turbo i dwójką się można czołgać (pewnie ze szkodą dla silnika)

Czekam na lawetę .

350km od domu. 350 km do celu. ¯_(ツ)

Seat Ibiza 2011 1.6 TDI (141tys.km przebiegu) w 2016 już jebnął jeden wtrysk, identyczne objawy. Naprawa (nowy wtrysk) adaptacją programowanie i robocizna + nowy wtrysk =1800zl.

Kończy się moja wiara w diesle. ¯_(ツ)


#motoryzacja #samochody
snwptest - Zajebisty urlop. Check engine i symbol świec, czyli pewnie wtrysk się #!$%...

źródło: comment_rsUZiZ3aqr0byyHXLhksX5xuxqEYFsaU.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
@Zielony34: nie twierdzę, że tak nie jest. Mój opel dobrze gazu niestety nie zniósł (astra h). Sam miałem civica 1.4 i stówkę zrobił zanim się rozstaliśmy. Gaz ma to do siebie, że nie ma takiego standardu jak benzyna czy diesel. Stosunek obu gazów zmienia się w ciągu roku i prawde mówiąc na stacjach też nieźle kombinują. uboga mieszanka jest winowajcą wszystkich problemów
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj @duprees @Zielony34 @defoxe @Insane_Mike @Palukczo @janushejro @RzaoPaulo @ZbrodniarzWojenny @zmudeg @koleszka2000 @koleszka2000 @Zielony34 @rabarbarowyStraznik @zxc0
@walko666 @papaj_21_37 @Wolf1986 @Grzesiek_astronaut @mulafasaa
@Nie_quatschen @DonPierto @Kreation @PucciniM @sailor_73 @Hiobe @sh2dov @MistrzKoala @Pangia @Fritzowski @maQus @bazingac3po @panczekolady @terr0r_dr0ne @Kismeth

Drogie Mirki
dzięki za wielki odzew a nawet propozycje pomocy. Dotarliśmy z lawetą do Łeby- naszego celu - na 15:00. Nie było tak źle. Seat po zjechaniu z lawety dojechał w trybie awaryjnym na parking. Czekam aż
snwptest - @JestemTutaj @duprees @Zielony34 @defoxe @InsaneMike @Palukczo @janushejro...

źródło: comment_1gevGgnFuElgqJwDGnfTpwsuYPJWv3Dv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zielony34: Masz rację w sprawie małych diesli, jednak zauważ, że głównym odbiorcą takich pojazdów są floty. Często przedstawiciel handlowy jeździ dużo, ale zazwyczaj po mieście - Kraków/Wrocław/Warszawa itp., gasi auto co chwilę, ale w dzień zrobi te 50 kilometrów lub więcej, więc silnik aż tak nie dostanie po dupie jak po przejechaniu 10 kilometrów rano i 10 kilometrów po południu.

Co do tego, że jedyną zaletą diesla jest zasięg to się
  • Odpowiedz
@lunar4 to prawda, mało jest silników z kopem nadających się do LPG , żeby auto jechało musi mieć w kompakcie 2.5l wolnossące, 1.8 turbo vag ciężko kupić no nikt nie chce sprzedać , albo będą to zajechanie gruzy ( nie liczac Seata exeo w jednym roczniku Chyba ) w ok 2007 zakończono produkcję 1.8T , moje polecane silniki do gazu Volvo/ ford 2.5 T ewentualnie 2.4T lub 2.4 bez Turbo , Renault
  • Odpowiedz
@lunar4: Przede wszystkim to koło - No sorry, ale nie wywalę normalnej felgi 15 żeby dać tam butlę, tak samo gadanie że "a w nowych autach to już nie dajo kół, tylko zestawy naprawcze" - no, i potem sobie wleję taki siuwax do opony, który już konkretnie ją rozwali (to jest rozpuszczalnik + klej), żeby potem się czołgać i kupować minimum dwie opony, tak?
Do tego jeszcze niedogodności gazu typu zakaz
  • Odpowiedz
saaby turbo chyba też ok


@Nie_quatschen: nie chyba, tylko B207 (oznaczenie Opla Z20NET) to jeden z najlepszych silników do gazu. A przy okazji to 2.0 Turbo które już daje radę, ma potencjał i w Polsce jest ogromne know how na jego temat
  • Odpowiedz
@Zielony34: potwierdzam. miałem Audi A3 w 1.9TDI. Jezus co tam sie nie #!$%@?ło... :c teraz mam leona 2 1.6 mpi z gazem. dopiero po 2-3 miesiącach zauważyłem jaka to oszczędność między 20zł a 35zł na 100km. polecam starą dobrą benzynę w lpg.

dupa tam #honda, wiem że macie mocniejsze motory w lpg i to jeździ ale nie miałem hajsu na to i... co nie niemiec to niemiec :x
  • Odpowiedz
niższy koszt zakupu i duży wybór na rynku - 10-letni citroen c5 z 2.0 hdi 140km przeciętnie kosztuje te 21k. Benzyna 2.0 140KM?


@lunar4: tak, jak też o tym pisałem, popatrz na cenę Laguny III 2.0T, a 2.0Dci i to krajówki z Polskiego salonu to Dci. Różnica jest jeszcze większa. Problem w tym, że to, co zaoszczędzisz na zakupie, wydasz przy dystrybutorze i na ewentualne naprawy...

brak miejsca na koło zapasowe
  • Odpowiedz