Wpis z mikrobloga

Zajebisty urlop. Check engine i symbol świec, czyli pewnie wtrysk się #!$%@?ł. Odcina turbo i dwójką się można czołgać (pewnie ze szkodą dla silnika)

Czekam na lawetę .

350km od domu. 350 km do celu. ¯_(ツ)

Seat Ibiza 2011 1.6 TDI (141tys.km przebiegu) w 2016 już jebnął jeden wtrysk, identyczne objawy. Naprawa (nowy wtrysk) adaptacją programowanie i robocizna + nowy wtrysk =1800zl.

Kończy się moja wiara w diesle. ¯_(ツ)


#motoryzacja #samochody
snwptest - Zajebisty urlop. Check engine i symbol świec, czyli pewnie wtrysk się #!$%...

źródło: comment_rsUZiZ3aqr0byyHXLhksX5xuxqEYFsaU.jpg

Pobierz
  • 185
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@snwptest: audi a6 c7 3.0 tdi użytkowane od kilkunastu tyś. km aż do ponad 400k km. Nigdy nie miałem awarii zespołu napędowego, nawet najmniejszej #!$%@?. Od czasu po gwarancji wszytko robione na tej wyższej półce części zamiennych. Teraz benzyny też mają bezpośredni wtrysk i turbiny. Shit happens miras ¯\(ツ)/¯
@snwptest: to nie tak że za słabo dbasz. Po prostu to z czego się ludzie śmieją że Janusze mówią "kiedyś to była motoryzacja kiedyś robili a teraz nie robią" to prawda. Samochody mają się psuć i tyle. Dlaczego niby stare samochody jeżdżą po 700k km przy serwisowaniu i dbaniu a nowe po 300k potrafią mieć motor do remontu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtoon: Miałem to samo właśnie po dziwnym paliwie z Rosji. Silnik to 2.0HDI 109KM. Po wlaniu paliwa padł zawór na pompie paliwa. Szczęście że nie miałem opiłków w filtrze paliwa. Koszt całości to 700 złotych. Jak lać to coś z naszych stacji + dolewam olej 2T dla lepszego smarowania układu paliwowego.
@ThreeDog
Gościu, ty tankujesz OLEJ napędowy. To jest tłuste samo w sobie. Olej 2T miesza się z BENZYNĄ a nie z ON.
To jest tak jakbyś lał sos sojowy do mizerii
@wojtoon Leje się. Wlałem 40 litrów paliwa które pachniało dosłownie rozpuszczalnikiem i musiałem czymś je dotłuścić. Padł zawór i przy odpuszczeniu gazu auto gasło niezależnie ode mnie. Po wymianie zaworu wszystko wróciło do normy.
Tak powiem Ci w tajemnicy, silnik PSA lubi mokre paliwo i zaleca się wlewać olej 2T w celu mocniejszego posmarowania całego układu. Profilaktycznie możesz też wlewać ale jeżeli pojawia się pierwszy profilem leje się na 50 litrów ropy,
@Pieskor: mamy kompressora w gazie w203, i w211. Najlepsze to to pierwsze. Czesci na szrocie za smieszne pieniadze, za to w211 to taka padaka jakiej malo, mąż jak ma je robic to szału dostaje. Za to moje objechało gory kilka razy, trasy dalsze po 200-300 km i raz na Chorwacje. Byloby ideolo gdyby nie rdza (przedlift). Bedę nim meczyc az koła odpadną
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ja serio nie wiem co wy macie z tymi dieslami że co chwila wam padają. Sam na następne auto wybiorę benzyniaka lub PB+LPG ale Mona gnojowka póki co radzi sobie świetnie mimo lat na karku. W tym roku spokojnie dojechałem do Adriatyku i spowrotem bez przygód. ¯_(ツ)_/¯

1.9tdi, najdroższe co zrobiłem przy bezpośrednio kwestii silnikowej/napędu to wymiana rozrządu.
@ThreeDog
Co ty #!$%@? człowieku?

Czym ma śmierdzieć ON, skoro unia nakazała bioestry? Kwiatkami? Schabowym? Biegunką?

Jak badasz "tłustość" paliwa? Smakujesz łyżką jak rosół? A jak jest za "tłuste" to zbierasz "oczy" smalcu z tego rosołu?
Niech zgadnę, w płocku i gdańsku w rafineriach siedzą przygłupy co nie wiedzą jak się robi "dobrze tłusty" OLEJ napędowy. Mogli się zapytać na wypoku...

I jeszcze jedno? Padł ci zawór....jaki? Od pralki czy sracza? Gdzie
Miałem takiego VAg diesla ... Nie wiesz kiedy i gdzie trzeba ci będzie lawety szukać. Jak zaczął rdzewieć po 5 latach jak z fabryki wyszedł sprzedałem. Nigdy więcej vaga
@wojtoon #!$%@? mać, skąd Ty wiesz skąd wziąłem paliwo? Najmądrzejszy i wszystko wiedzący a nie napisałem nic kompletnie skąd pochodzi paliwo. Napisałem rozprawkę nie wiedząc szczegółów co zrobiłem ale spoko XD Ekspert od silników PSA XD
@ThreeDog
Gościu, niech zgadnę - oprócz dwóch JEDYNYCH rafinerii w tym kraju z których pochodzi to co lejemy z dystrybutora jest jeszcze jedna - prywatna rafineria która niestety jest #!$%@? bo do kociołka panoramiksa zapomnieli lać miksol, a przecież to sekretny składnik oleju napędowego (a nie jakaś tam rafinacja ropy naftowej).

No i oczywiście diesle PSA (bo np 2.0 z c-crossera to wcale nie jest VW) to są jakieś inne diesle. Nie