Wpis z mikrobloga

Nie no muszę się tym z wami podzielić. Ze względu na to że jestem mamą to należę sobie do takiej jednej grupy na FB dla #madki właśnie. Raczej doradzają modowo ale inne tematy też czasem poruszaja. Kilka dni temu jedna z mamusiek poruszyła temat libido. Nagle poleciały same komentarze typu "dla mnie seks mógłby nie istnieć,moje libido jest poniżej zera,ja z moim STARYM śpię raz na półtora miesiąca,ja to jestem mstliwa i tylko czekam żeby za kare mu nie dać". To jest autentyk.. wyobraźcie sobie że jedna jedyna mamuśka napisała że ona to by mogła dzień i noc zawsze jest zwarta i gotowa ale jej mąż twierdzi że ona go kiedyś "zajedzie". Do sedna. Ja rozumiem że majac rodzinę,pracę,nadmiar obowiązków i kłopotów człowiek poprostu czasem pada na ryj i najzwyczajniej w świecie chce zasnąć i odpocząć ale to co w 99% pisały te mamuśki poprostu wywaliło mnie z laci. Jak można być taka egoistka? Na pewno część z ich mężów może już się z tym pogodziło ale napewno jest część która radzi sobie w inny sposób. No i właśnie potem jak to wyjdzie ona wtedy wyje "o Boże co za gnój zdradził mnie blablabla." Potem rozwody i tak to się kreci. Żal mi tych mężów i jeśli są tu tacy to naprawdę z całego serca wspolczuje. Nigdy nie zrozumiem takich kobiet. #gownowpis #gorzkiezale #dziendobry #zwiazki #malzenstwo #seks
  • 224
@Martuchna69: A ja się im tak bardzo nie dziwię, oczywiście traktowania seksu jako nagrody nie da się usprawiedliwić, ale niskie libido po ciąży może być spowodowane problemami hormonalnymi, komplikacjami przy porodzie, które spowodowały, że seks stał się bolesny lub po prostu przestał być przyjemny, strachem przed kolejną ciążą jeśli poród był traumatyczny albo kobieta boi się o wykluczenie zawodowe, wtórną tokofobią, która może uniemożliwiać seks, nie mówiąc już o tym, że
@ripleyx owszem nie trzeba mi tego mówić bo sama urodziłam pierwsze dziecko półtora roku temu .. mój poród był lajtowy ale wiem że nie każda tak ma bo swoje na porodówkach zobaczyłam zanim przyszła na świat moja córka. Nie mniej jednak uważam że mamuśki komentujące post na tej grupie nie mówiły o tego typu problemach a raczej o tym że poprostu tak mają albo są przemeczone no albo "mój stary ma już
@ripleyx ale ja też nie chce kolejnej ciąży tak poprostu. Chce mieć jedni dziecko bo sama wychowywałam się w wielodzietnej rodzinie i nigdy nie miałam swojego pokoju,prywatności,ciekawych zajęć pozalekcyjnych i chce żeby moje dziecko miało lepiej ale mój facet o tym wie i podzielą ta decyzję. Wiem że jedno damy radę utrzymać chociaż może i dwójkę też byśmy dali ale nie chcemy. Jednak komunikacja na pierwszym miejscu. To jak ona swojemu mężowi
@Martuchna69 ojciec nie jest taki ważny przy wychowaniu. W obecnych czasach mam wielu znajomych, gdzie właśnie facet często jeździ w delegacje- na trzy miesiące do RPA, na pół roku do Dusseldorfu. Więc dzieci jakby i tak są bez ojca i mają się świetnie z matką.
A jeśli nie mam ochoty na seks i muszę mu dać, bo jemu się chce i przez to ma jakieś pretensje no to rozwodzik, hajs i chatę
@Martuchna69: Są takie pary, sama znam jedną, w której kobieta w ogóle nie chce mieć dzieci a facet chce i oni po prostu o tym nie rozmawiają, nie wiem jak to wygląda u tych kobiet ale jeśli jest taki problem z seksem to często oznacza, że jest jakiś problem w małżeństwie i to jego trzeba najpierw rozwiązać (np brak seksu bo „stary ma duży brzuch” oznacza, że po jakimś czasie ludzie