Wpis z mikrobloga

#pszczelarstwo #pszczoly to co widać za moim łysym łbem to prawie wszystkie pszczoły z jednego ula. Ze względu na to że musiałem znaleść matke to musiałem wysypać wszystkie pszczoły z ula. Potem zakładamy specjalną krate na wylotek(jedyne wejście do ula) i czekamy aż wszystkie pszczoły wejdą. I wtedy łapiemy matke bo jest większa reszty pszczół i nie wejdzie do środka xD zabawy na pare godzin :D ze względu na meega łagodną rase sklenar, spokojnie można robić selfiki bez kapelusza :) w kom rzuce jeszcze jakąś fotke czy cuś
Pobierz A.....7 - #pszczelarstwo #pszczoly to co widać za moim łysym łbem to prawie wszystkie...
źródło: comment_FphSyfqkf87YE7DhrC4mWzcYPmrSYO1l.jpg
  • 75
@Krachu Nie wiem szczerze xD może wymyśliłeś coś co jest genialne albo super głupie. Tak jak mówie to mój pierwszy ul i sie nie mam praktycznej wiedzy na ten temat.
@MatiToJaa szukałem, ale już nie miałem w ogóle czerwiu na ramkach i tak jak mówie, matka była nieunasienniona i ciężko ją było odróżnić.
@PucziMMA Tylko matka składa jaja(są jeszcze trutówki ale to już że tak powiem za głęboki temat). Matka w ulu
@Arek817 ile tak z jednego ula będziesz miał miodu ? Są rasy które więcej produkują czy wszystkie są jednakowe pod tym względem ? U nas człowiek na wsi ma ul na wozie i wywozi pod pola. Jak się robi zazwyczaj, wywozi się czy np. rolnik przychodzi i prosi by postawić mu ul bo ma dużo rzepaku i by się zawiązał ?
@Arek817: > różnica polega na sposobie karmienia larwy oraz budowie komórki.

A czy widac roznice w budowie i zachowaniu pomiędzy szeregowymi pszczolami? Są różne kasty/specjalizacje jak u mrówek?