Wpis z mikrobloga

Budzę się rano , słyszę robia u sąsiada kostkę wokół domu ... wszystko pięknie . Gra radyjko tną coś piłą ... koparka sobie pracuje . Nie przeszkadza mi to zbytnio bo za 10 minut mam wyjść do pracy - wiec niech robią. Jesteśmy też na etapie stawiania ogrodzenie między mną a sąsiadem wiec narazie jedna duża działka . Wychodzę z domu a oni cały sprzęt elektryczny podpięty do mojego gniazdka i ostro jadą z tylu rozwinęli sobie węża z wodą i napełniają baniaki .... poirytowałem się bo nikt nie zapytał nie poprosił bo bym im udostępnił . Wiec po prostu zakręciłem wodę w kotłowni na dworze i wyłączyłem prąd w gniazdku .... nagle cały sprzęt poza koparka ucichł . A ja sobie spokojnie wyszedłem - zwinąłem mój wąż do podlewania ,odstawiłem i wsiadłem w samochód i pojechałem . Chłopaki nawet słowa się nie odezwali :)
#niewiemjaktootagowac #sasiedzi #kultura
  • 108
  • Odpowiedz
  • 31
Wracam do domu a tam z 10 chłopa wszyscy się na mnie patrzą jak bym skrzywdził ich matki...prąd maja z agregatu:) Da się ? da!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@4tek: to już nie chodzi o pieniądze, tylko o to, że sobie narzucil "po sąsiedzku" swoją marże, kiedy wcześniej jak pożyczał ode mnie jakiś sprzęt (gdzie np. spilowal nowe wiertło), to nawet o przysłowiowe piwo się nie zapytał, czy chcę. Sam mu nic nie policzyłem, bo zawsze z sąsiadami była niepisana umowa, że raz Ty bezinteresownie pomagasz, a raz on. Wątpię więc w to, że to ja tu jestem trudnym
  • Odpowiedz
Niedaleko mojego osiedla była sobie łąka a przy niej taki stary zardzewiały hydrant, który działał. Budowali blok obok tej łąki i cały 3 piertowy, 3 klatkowy blok powstał z wody od tego hadrantu. Od tamtej pory nie ma już w nim wody. ¯_(ツ)_/¯


@MaoPL:

zaskocze cie: zapewne woda jest wylaczona w zaworze znajdujacym sie zaraz obok hydrantu :P

  • Odpowiedz
@DeeWuu: Bardzo dobrze zrobiłeś. Nie rozumiem tylko tych tekstów od innych, że trzeba było z nimi "porozmawiać". No #!$%@? niby o czym? Że to brzydko kraść i grozisz im palcem xD? Tak jak piszesz, oni zrobili to z pełną świadomością, bo łatwiej #!$%@?ć prąd na krzywy ryj, niż kombinować z agregatem. Zdumiewa mnie tylko, że ludzie tutaj na siłę próbują z nich zrobić tych dobrych, jak na 99%, świadomie kradli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeeWuu: ech co te miastowe hodowane w klatkach, to ja nawet nie... niby ludzie a gorzej niż zwierzęta.
Budowlańcy pewnie się pomylili, nie są u siebie. Faktem jest że nie mieli prawa korzystać z Twojego prądu i wody, ale wystarczyło im zwrócić uwagę używając mowy, i dogadać się z somsiadem w sprawie opłat. No ale... pewnie somsiad #!$%@?, budowlańcy u niego wrogowie, używają obcego dialektu i nie dało się porozumieć.
  • Odpowiedz
  • 5
@QBA__:Akurat nigdy w klatce nie mieszkałem wiec o tym z tobą nie pogadam ale kto tu robi problemy ?O pomyłce nie ma mowy. Tak jak @bezbekpol napisl i inni - rozmowa z osoba które coś robią świadomie nie ma sensu. Zwrócę im uwagę to myślisz ze się przejmą? W dupie to będą mieli...Zresztą zrobiłem to co chciałem. Wolność Tomku w swoim domku.
  • Odpowiedz
@TomTamTu Nie będę się z Tobą bez celu sprzeczał bo to sensu nie ma :D Elektrykiem nie jestem po prostu mówię to z doświadczenia. Gniazdko na kablu 2.5mm wytrzymuje jakieś 5kW.

Mam średni młot z makity który ma 1100W taka gumówka dużą pewnie podobnie więc to żadne obciążenie.
  • Odpowiedz
@QBA__: Przecież załatwił to po mistrzowsku. To nie jest sztuczny problem jak ktoś Cie okrada, no litości. Oni powinni pierwsi otworzyć gębę, a nie wymagać od autora by jeszcze toczyć z nimi dyskusje o to że nie wolno #!$%@? cudzej własności xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeVidrio: @DeeWuu: a idźcie w chooy xD
Jak plemiona prymitywne - języka w gębie nie posiadają i szukają problemów tam gdzie rozwiązanie jest pod ręką.
Oczywiście że to Twoje media i miałeś prawo je odłączyć, ale by wypadało normalnie jak homo sapiens nawiązać rozmowę.
Za nic w świecie bym nie chciał mieszkać w bloku, czy jakimś bliźniaku bo tam się takie rzeczy jak wyżej odwalają i często z
  • Odpowiedz
@Zgredzimierz: A ja Ci mówię to z doświadczenia, zdarza się tak również w nowym budownictwie, a chodzi o skoki napięcia i jaki jest założony bezpiecznik na tą część instalacji domowej. załóżmy ze pod jednego "Es-a" podpięta jest kuchnia i gniazdka na dworze, a wtedy podpinając coś ''większego'' pod zewnętrzne gniazdko po prostu wybije bezpiecznik.
PS. Duża gumówka może mieć >SAMA< spokojnie ponad 2700W, a często jest tak że podpina się
  • Odpowiedz
@Zgredzimierz: No dokładnie, czasem instalacja nie jest przemyślana, przecież gniazdka zewnętrzne po to są żeby mogły obsłużyć coś mocniejszego jak chcesz zrobisz coś koło domu, ale właśnie często zdarza sie tak że byle gumówka wybije ci bezpiecznik
  • Odpowiedz