Wpis z mikrobloga

Budzę się rano , słyszę robia u sąsiada kostkę wokół domu ... wszystko pięknie . Gra radyjko tną coś piłą ... koparka sobie pracuje . Nie przeszkadza mi to zbytnio bo za 10 minut mam wyjść do pracy - wiec niech robią. Jesteśmy też na etapie stawiania ogrodzenie między mną a sąsiadem wiec narazie jedna duża działka . Wychodzę z domu a oni cały sprzęt elektryczny podpięty do mojego gniazdka i ostro jadą z tylu rozwinęli sobie węża z wodą i napełniają baniaki .... poirytowałem się bo nikt nie zapytał nie poprosił bo bym im udostępnił . Wiec po prostu zakręciłem wodę w kotłowni na dworze i wyłączyłem prąd w gniazdku .... nagle cały sprzęt poza koparka ucichł . A ja sobie spokojnie wyszedłem - zwinąłem mój wąż do podlewania ,odstawiłem i wsiadłem w samochód i pojechałem . Chłopaki nawet słowa się nie odezwali :)
#niewiemjaktootagowac #sasiedzi #kultura
  • 108
  • Odpowiedz
  • 6
@TomTamTu: No akurat instalacje fajnie są zrobione bo nie dość ze każdy pokój ma swój własny bezpiecznik od kontaktów i na piętro jeden od światła to kuchnia łazienka i garaż maja swoje osobne do wszystkiego . Na pierwszy rzut oka normalni ludzie ale nie wdawalem się w dyskusje to nie odpowiem kim byli:)
  • Odpowiedz
@DeeWuu typowy budowlaniec, jak jest nieprzygotowany to będzie kombinował. Pracuje na akord nie na godzinę, przestój to brak zarobków więc prędzej 'pozyczy' niż będzie tracił czas. Po co śmieci znosić z trzeciego piętra jak można wcisnąć w jakaś szparę która potem się zakryje GK lub zamuruje. Jak da się prościej i szybciej to trzeba tak robić szybciej skończysz szybciej dostaniesz kasę i zaczniesz następna robotę.
  • Odpowiedz
@DeeWuu: Trochę źle zrobiłeś, trzeba było im powiedzieć wprost co oni odwalają i dać im odpowiedni opierdziel od dołu do góry i postawić ich przed faktem dokonanym, że tak się kufta nie robi i czy oni mają godność i rozum człowieka. A tak to rozeszło się trochę po kościach. Konfrontacja twarzą w twarz byłaby lepsza a tak pokazałeś, ze ktoś podpina ci się do gniazda, korzysta z wody a ty
  • Odpowiedz
@DeeWuu ale #!$%@?, było wyjść i powiedzieć, panowie to kostka ma lecieć tu i tu, tak i tak, skoro prąd i woda z mojego domu. A tak serio to podszedł bym i powiedział że za ten kradzionym prąd i wodę ma być 0,7 najleoszej vodki w monopolu pod drzwiami na fajrant. I bym im nic nie odlaczal tylko pojechał do pracy.

I w ten sposób nie wyszedł byś trochę na buraka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeeWuu: Niedaleko mojego osiedla była sobie łąka a przy niej taki stary zardzewiały hydrant, który działał. Budowali blok obok tej łąki i cały 3 piertowy, 3 klatkowy blok powstał z wody od tego hadrantu. Od tamtej pory nie ma już w nim wody. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
szkoda, że sąsiad nie zadzwonił wcześniej bo z tego co piszesz nie byłoby problemu gdyby ktoś zagadał.


@korpoRator: Obstawiam, ze sasiad nie zadzwonil, bo nie wiedzial, ze jest taki problem.
  • Odpowiedz
@TomTamTu: już nie mogę edytować, ale po prostu wątpię że to miało miejsce z jednego, prostego powodu... zewnętrzna instalacja elektryczna na twoim domu raczej nie wytrzymała natężenia prądu dużej 'gumówki' + młota pneumatycznego itp, po prostu wywaliło by korki... Bo to nie jest tak że idziesz i podpinasz się pod byle gniazdko w scianie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TomTamTu Chyba żartujesz :D Albo masz przewody z
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Człowieku, nikt tu nie mówi, że mireczek ma się zachowywać jak furiat. Na zimno i bez nerwów też mnożna było z nimi porozmawiać. A już kompletnie nie rozumiem jak możesz pisać, ze ceni swój czas. Ile ta rozmowa zajęłaby mu czasu? Maksymalnie 3 minuty. Owszem, jakieś rozwiązanie znalazł, ale moim zdaniem rozmowa dałaby o wiele lepsze efekty. Kurcze, któś bez pytania kradnie ci prąd i wodę a człowiek zamiast
  • Odpowiedz