Wpis z mikrobloga

Budzę się rano , słyszę robia u sąsiada kostkę wokół domu ... wszystko pięknie . Gra radyjko tną coś piłą ... koparka sobie pracuje . Nie przeszkadza mi to zbytnio bo za 10 minut mam wyjść do pracy - wiec niech robią. Jesteśmy też na etapie stawiania ogrodzenie między mną a sąsiadem wiec narazie jedna duża działka . Wychodzę z domu a oni cały sprzęt elektryczny podpięty do mojego gniazdka i ostro jadą z tylu rozwinęli sobie węża z wodą i napełniają baniaki .... poirytowałem się bo nikt nie zapytał nie poprosił bo bym im udostępnił . Wiec po prostu zakręciłem wodę w kotłowni na dworze i wyłączyłem prąd w gniazdku .... nagle cały sprzęt poza koparka ucichł . A ja sobie spokojnie wyszedłem - zwinąłem mój wąż do podlewania ,odstawiłem i wsiadłem w samochód i pojechałem . Chłopaki nawet słowa się nie odezwali :)
#niewiemjaktootagowac #sasiedzi #kultura
  • 108
  • Odpowiedz
@Olivia rozmawia to się z ludźmi, którzy wykazują się minimum kultury i myślą co robią.
Tamci doskonale wiedzieli co robią, a uwaga: KRADLI.
Gdyby przyszli spytać to pewnie by im udostępnił, ale oni tego nie zrobili. Ma ich uczyć, a nie dyskutować, bo wyjdą z założenia następnym razem, że to jest w porządku.
Jak podlaczysz się pod licznik sąsiada to tez będziesz uburzona, że nie przyszedł porozmawiać tylko masz sprawę w
  • Odpowiedz
@Olivia: właśnie o tym mówiłem, wyzluzuj. Nie wszyscy musza liczyć kazdy grosz. Jeśli uznal ze taka reakcja jest odpowiednia to jego sprawa.
Zawsze kiedy chciałem tłumaczyć problem i swoją rację druga strona używała kontrargumentow a gdy tych nie bylo lecialo mieso. Jeśli sadzisz ze zrugasz winnego czlowieka a on Cie wyslucha to jestes naiwna.
Gdyby mi na czyms mega zalezalo to i po ryju bym dal ale naprawdę szkoda nerwów.
  • Odpowiedz
@DeeWuu do mnie przyjezdza koleś z mobilnym myciem samochodu. Ma swój agregat, do którego podłącza myjkę i odkurzacz. Wodę ma swoją w aucie w wielkiej beczce. Chociaż za każdym razem pyta czy mu wodę i prąd udostępnie, ale jak pytam ile za to zapłaci to ucina temat i wyciąga agregat.
  • Odpowiedz
@DeeWuu: ja bym miał wąty do somsiada, bo to on zawsze mówi gdzie można się podłączyć,co i jak. Ekipy raczej nie chcą szkodzić sąsiadom zwłaszcza że nie są u siebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Pamiętam jak swego czasu pożyczyłem wodę od sąsiada za jego zgodą, żeby zapełnić baniak 1000 litrów. Po wszystkim pytam go ile się należy. Policzył mi prawie czterokrotność wartości wody po cenie ze ściekami, kiedy sam użyczył kran z licznikiem na wodę ogrodową.

W tym momencie wyszło szydło z worka i już wiedziałem z jakim typem sąsiada będę mieć do czynienia. Niestety potwierdziło się to w kolejnych latach..
  • Odpowiedz
Pamiętam jak swego czasu pożyczyłem wodę od sąsiada za jego zgodą, żeby zapełnić baniak 1000 litrów. Po wszystkim pytam go ile się należy. Policzył mi prawie czterokrotność wartości wody po cenie ze ściekami, kiedy sam użyczył kran z licznikiem na wodę ogrodową.

W tym momencie wyszło szydło z worka i już wiedziałem z jakim typem sąsiada będę mieć do czynienia. Niestety potwierdziło się to w kolejnych latach..


@RevulsioN: czyli ile?
  • Odpowiedz
@DeeWuu: Ja jak robiłem remont to patrzę że z budowy obok chodzi koleś z czajnikami i idzie na mój ogród napełnić woda (nie było jeszcze ogrodzenia). Woda na szczęście była zakręcona bo zima. Ja wychodzę do niego się pytam co robi a ten dopiero się łaskawie pyta czy może sobie napełnić - a w takim wypadku powiedziałem że już nie może.

Innym razem podwykonawca dewelopera miał coś dokończyć w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeeWuu: piękny początek wspaniałej przyjaźni z nowym sąsiadem. Obawiam się za za parę lat napiszesz AMA z ostrzeżeniem jak już sprzedasz i się z tego wyplączesz. Obym się mylił. Powodzenia Mirku
  • Odpowiedz
@Wobbuffet: Za późno. Już dzwoniłem do administracji aby ich #!$%@?ć za nie przekazanie kluczy do nowej bramki z tyłu bloku. I jeszcze za nie dopilnowanie lokatorów, którzy samowolnie wieszają sobie klimę bez zgody wspólnoty.

Ale nie odebrali. Jeszcze sobie nadrobię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
est 12 domków w zabudowie bliźniaczej powiedzmy 1a i 1b i sąsiadują garażem oraz 2a i 2b między 1b i 2a jest (robiony )płot. Robili w 1b a ja mieszkam w 2b


@DeeWuu: czyli brali to nawet nie od bezpośredniego sąsiada, tylko jeszcze dom dalej? masakra.
  • Odpowiedz