Wpis z mikrobloga

@Misoginis: To jeszcze nic - jeśli jesteś nieatrakcyjny fizycznie to z automatu dostajesz wyższy wyrok od atrakcyjnych za identyczną zbrodnię. I to nie jakaś tam różnica paru miesięcy - brzydki manlet za rozbój odsiedzi 12 lat a przystojny chad góra 5. Były na to badania ale nie chce mi sie szukać linku. To jest rzekomo bezstronny i równy wymiar sprawiedliwości dla wszystkich.
  • Odpowiedz
Teraz zaczynam rozumieć dlaczego w krajach zachodu zakazują np. dodawać zdjęcia przy CV aby uniknąć stronniczości. W sądach podobnie, sędziowie nie powinni wiedzieć jak wygląda oskarżony a w trakcie rozprawy powinien on być np. za kotarą aby wygląd nie miał wpływu na wyrok.
  • Odpowiedz
@jestem_kim_jestem: ale facetowi dużo łatwiej nadużyć siły niż kobiecie, u kobiety to ostateczność, ponadto jest bardziej poszkodowana od napadniętego faceta, więc tym bardziej jest pchnięta do ostateczności, a faceta w zasadzie jest mniejsza potrzeba napadać
  • Odpowiedz
@BloodyMassacre26: Co to za tok myślenia xD czemu jest mniejsza szansa napadać faceta? Zazwyczaj mają oni przy sobie więcej cennych pieniędzy, albo napad jest formą zemsty. Tak naprawdę kobiety w większości napadają gwałciciele, ale w ogólnym rozrachunku wychodzi to po równo

Czemu jest bardziej poszkodowana? Bo jest kobietą? Myślałem że odrzucamy seksizm, ale jak widać nie.

Facetowi jest łatwiej nadużyć siły. Złamanie obrony koniecznej wcale nie musi wiązać się z użyciem
  • Odpowiedz