Wpis z mikrobloga

Hey Mirki, mialem wczoraj #wypadek samochodowy (pierwszy w zyciu). Jechałem przepisowo 80km/h prawym pasem na A7 do #warszawa az nagle ktos wyprzedzal na trzeciego i sie we mnie wbil z pelnym impetem z lewej strony spychajac mnie do rowu. Na szczęście nikomu nic sie nie stalo ale auto jest w tragicznym stanie. Jeden gosc sie zatrzymal drugi podobno uciekl. Nie widzialem calego zdarzenia bo na drodze bylo mega tloczno wiec patrzylem na przod a nie w lusterka tylne wiec nie wiem czyja to wina. Policja przyjechala po godzinie o nic nie pytala bo gosc odrazu sie przyznal i wlepili mu 450 zl mandatu + 6 punktow. Mam pytanie odnosnie #ubezpieczenia poniewaz nigdy nie musialem sie tym zajmowac. Mam tylko OC

1. Do kogo mam napisac po pieniadze? do jego ubezpieczyciela czy do swojego?
2. Jak wyciagnac najwiecej? Winny odrazu wyszedl z pojazu i zaczal mi naprawiac moj. Naprawil mi lusterko i zaczal trzec drzwi i mowil ze tu nie ma szkody. Powiedzialem zeby zostawil do przyjazdu policji ale lusterko wyglada normalnie poza rysami a wczesniej wypadlo szkielko i bylo wygiete. Boje sie ze nie dostane hajsu na nowe
3. Jak ten process wyglada dalej? ile sie czeka itd? czy ubezpieczyciel bedzie chcial mnie wydymac? jak to zrobic poprawnie zeby nie byc stratnym.

dzieki z gory!

#wypadek #wypadekdrogowy #policja #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #kolizja #samochody #mandat
#pomoc #polskiedrogi
  • 41
@wybur: 1. Masz dwie możliwości:
* Idziesz do ubezpieczyciela sprawcy i zgłaszasz szkodę. Jest notatka policji ze zdarzenia, więc sprawa jest prosta.
* Jeśli ubezpieczyciel u którego masz OC jest w systemie Bezpośrednia Likwidacja Szkody to możesz zgłosić szkodę u niego.
2. Najprostsza jest naprawa bezgotówkowa. Oddajesz do warsztatu współpracującego z ubezpieczycielem gdzie zgłosiłeś i oni zajmują się resztą.
3. Zależy od sprawy, ubezpieczyciela itd.
4. Przysługuje ci auto zastępcze na
@wybur: generalnie wszystkie straty pokrywa oc sprawcy. Jak nie ma oc to UFG.
Możesz robić też w ASO.
Jak wartość zniszczeń przekroczy 90 procent (?) wartości pojazdu to możesz dodać szkodę całkowitą.
@Ethellon: jak wychodzilem z auta to on juz zaczal grzebac, stary dziad #!$%@?. Jak wyszedlem to mu powiedzialem zeby zostawil. @daox: @null_ptr: @modzelem: a jakbym chcial hajs do reki i samemu zrobic to taniej? jest taka mozliwosc? moj kumpel dostal za ryse na zderzaku 1500 zl

@null_ptr: dzieki nie wiedzialem ze musze do jego ubzpieczyciela sie zglosic, sprawdze tez swojego

slyszalem ze sa te firmy ktora biora
a jakbym chcial hajs do reki i samemu zrobic to taniej?


@wybur: to zależy. Jak bardzo samochód jest zniszczony, czy zgodzisz się na zamienniki, części że szrotu itp.
Generalnie można na tym zarobić.
@wybur: Dostałem kiedyś 1300 za porysowany zderzak i trochę połamanych plastików. W twoim przypadku szkody są dość poważne i będzie więcej kłopotów z likwidacją gotówkową a warsztat załatwi wszystko za ciebie. Chyba, że zależy ci na różnicy pomiędzy wypłatą a wartością naprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela sprawcy to podstawowa metoda przy likwidacji, ta druga z BLS to alternatywa i nie wszyscy ubezpieczyciele są
@null_ptr: oki zasiadam do kompa i zglosze to. Mam zdjecie polisy sprawcy ale nie wiem komu to zglosic. Jest napisane ze podpis przedstawiciela ERGO HESTI ale pieczatka jest CUK ubezpieczenia. Do kogoo napisac? do ergo hestii czy do CUKA?
@null_ptr: ok, dostalem link do zgloszenia szkody (anon here boi sie gadac) wiec zaraz bede zglaszal cos. Bede informowal jak dadza duza kase do reki to cos odpale
a jakbym chcial hajs do reki i samemu zrobic to taniej? jest taka mozliwosc? moj kumpel dostal za ryse na zderzaku 1500 zl


@wybur:
To przy zgłaszaniu szkody zaznaczasz odpowiedni checkbox.

Dokładna procedura zależy od ubezpieczyciela, ja ostatnio zgłaszałem szkodę w PZU, i wyglądało to tak:
1. Zgłoszenie szkody przez internet, podanie danych, dołączenie skanów dokumentów (w tym notatka policyjna). Przy zgłoszeniu pojawia się obrazek samochodu, na którym zaznaczasz, które elementy
@Ethellon: @daox: @null_ptr: @RandomowyMirek: tak to opisalem:

1. Tylny zderzak zarysowany po lewej stronie samochodu.
2. Drzwi kierowcy zarysowane, taśma wzdłuż drzwi zarysowana, Drzwi wydaja dziwny dźwięk i opór podczas otwierania.
3. Lewe lusterko zostało wygięte do przodu podczas uderzenia i pozbawione lusterka (sprawca szybko je naprostował przed przyjazdem policji) zarysowane elementy.
4. Lewe przednie nadkole - mocno powyginane oraz zarysowane.
5. Oryginalny przedni lewy kołpak - mocno
@wybur: Umów się z TU na likwidację w serwisie. Mi proponowali ostatnio za wgniotkę tylnej klapy i pęknięty zderzak 2k a na fakturze za nową klapę i zderzak było już 7k. Nie ma co robić januszerki, a jak dobrze udokumentujesz to zdjęciami i fakturami to przy dobrych wiatrach możesz być do przodu w wartości samochodu (u mnie starą klapę łapała rdza i miała kilka rys - teraz mam nówkę).
@wybur: No nie wiem z tego co mi wiadomo A7 nie ma i kolega ma racje. Co do DK7 to przez chwile zmienia oznaczenie na S7 bo podajże przy Czosnowie kończąc się kilka km dalej podajże przy Kroczewie i znowu wznawiając przed Płońskiem (Węzeł Siedlin) i dalej chyba DK7 aż do samego Olsztynka,a z Olsztynka ładna ekspresówka ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do krajowej mojej ukochanej