Wpis z mikrobloga

Hey Mirki, mialem wczoraj #wypadek samochodowy (pierwszy w zyciu). Jechałem przepisowo 80km/h prawym pasem na A7 do #warszawa az nagle ktos wyprzedzal na trzeciego i sie we mnie wbil z pelnym impetem z lewej strony spychajac mnie do rowu. Na szczęście nikomu nic sie nie stalo ale auto jest w tragicznym stanie. Jeden gosc sie zatrzymal drugi podobno uciekl. Nie widzialem calego zdarzenia bo na drodze bylo mega tloczno wiec patrzylem na przod a nie w lusterka tylne wiec nie wiem czyja to wina. Policja przyjechala po godzinie o nic nie pytala bo gosc odrazu sie przyznal i wlepili mu 450 zl mandatu + 6 punktow. Mam pytanie odnosnie #ubezpieczenia poniewaz nigdy nie musialem sie tym zajmowac. Mam tylko OC

1. Do kogo mam napisac po pieniadze? do jego ubezpieczyciela czy do swojego?
2. Jak wyciagnac najwiecej? Winny odrazu wyszedl z pojazu i zaczal mi naprawiac moj. Naprawil mi lusterko i zaczal trzec drzwi i mowil ze tu nie ma szkody. Powiedzialem zeby zostawil do przyjazdu policji ale lusterko wyglada normalnie poza rysami a wczesniej wypadlo szkielko i bylo wygiete. Boje sie ze nie dostane hajsu na nowe
3. Jak ten process wyglada dalej? ile sie czeka itd? czy ubezpieczyciel bedzie chcial mnie wydymac? jak to zrobic poprawnie zeby nie byc stratnym.

dzieki z gory!

#wypadek #wypadekdrogowy #policja #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #kolizja #samochody #mandat
#pomoc #polskiedrogi
  • 41
@Pyciarzpyciarski1: @Promozet1: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @taknietakznowuzajete: @EmTeKa: @RandomowyMirek: @null_ptr: @daox: @Ethellon: sluchajcie. Auto stalo do srody nie ruszane. Nikt poza autem zastepczym jeszcze nie dzwonil. Musialem dzisiaj pare spraw zalatwic wiec odpalam auto a tam odrazu sie swieci czerwona kontrolka z kierownica i wpsomaganie nie dziala. Pojechalem na komputer ale w sumie nic nie wyszlo. Czy myslicie ze to moze byc przez wypadek? kobieta mowila
@wybur: Jak już to problem z pompą od wspomagania jeżeli masz tam pompę. Koło jakby ci się przesunęło to byś raczej to zauważył gołym okiem no i przy jeździe wiadomo jakby to wyglądało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo bicie na na maglownicy albo uciekanie auta na jedną stronę lub na drugą albo to i to. Według mnie jeżeli masz auto zastępcze to nie ruszaj swojego tylko tym
@Pyciarzpyciarski1: no wlasnie jeszcze niestety nie mam Mirczeku :( w piatek dostarcza. Pytanie, ile czasu sie czeka na rzeczoznawce? napisali mi ze do 2 dni roboczych ktos sie odezwie. Zglosilem to w poniedzialek
@wybur warsztat zaproponuje Ci TU (mają umowy z warsztatami). Spokojnie dorzucisz jeszcze awarię wspomagania bo jak najbardziej mogła się pojawić z powodu zdarzenia. Przed zdaniem samochodu w warsztacie robią z reguły jeszcze raz przegląd, a jak coś dodatkowego wychodzi w czasie naprawy to sami dzwonią do TU i podwyższają kwotę - ot zaleta bezgotowkowej likwidacji szkody. Tylko w protokole zaznacz że lampka zaczęła się świecić, bo mogą uznać że to już było
@wybur: przy oględzinach pojazdu należy zaznaczyć, że oprócz wymienionych uszkodzeń czy zgłaszaniu szkody zauważyłeś nowe, upewnij się że znajdą się one na kosztorysie. Ja sporządzam swój kosztorys i idę z nim na etap sądowy, oczywiście różnicą która wynika z mojego kosztorysu i kosztorysu z TU się dzielimy.
@Pyciarzpyciarski1: @Promozet1: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @taknietakznowuzajete: @EmTeKa: @RandomowyMirek: @null_ptr: @daox: @Ethellon: Ok tak wiec mału update. Ubezpieczyciel sprawcy na mnie totalnie w dupie i w następnym tygodniu mowil ze podjedzie rzeczoznawca. Zgłosiłem do swojego i juz dzis było rzeczoznawca, auto jedzie na warsztat z lawety o 19 i mam auto zastępcze juz. Trochę śnie cykam ze mi cos nalicza za to auto zastępcze ale moze
@wybur dzwoń do Warty i umawiaj się na zostawienie samochodu w warsztacie. Poganiaj ich bo będzie się to ciągnąć. O koszty samochodu zastępczego się nie martw. Pamiętaj aby zgłosić w ubezpieczalni że masz sprawcę i aby zlikwidować szkodę z regresem.
@Pyciarzpyciarski1: @Promozet1: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @taknietakznowuzajete: @EmTeKa: @RandomowyMirek: @null_ptr: @daox: @Ethellon: Ok mam update i potrzebuje pomocy. Podobno przekładnia kierownicy padła i naprawa przewyższa wartość auta. Co w takiej sytuacji? Mowili ze jaka saukcja ukryta ma być. Auto pójdzie za 3k i mi dopłaca jakas sumkę i się rozejdzie. Co mam zrobić teraz? Po co mi 10-15k jak chce działające fajne auto:/ proszę bardzo o
@Odzyskamy_odszkodowanie1 mi się wydaje ze oni się dogadali i chcą mnie wydymac. Patrzyłem ile te części kosztują i to jest koszt 300 zł a nie 4k. Mogę się odnieść? Skąd muszę wziąć poprawna wycenę naprawy oraz cenę auta rynkowa?