Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: skad taka rura ma 120k?

znaczy juz nie ma, teraz pieniadze w ramach naturalnego obiegu pieniędzy w naturze, zmieniły właściciela z głupiego na mądrzejszego XDD
  • Odpowiedz
@WielkiNos: śmieszki heheszki, ale oni teraz mają takie sposoby, że naprawdę można się naciąć. Do mnie ostatnio dzwoni gościu (niby z Santandera) i mówi, że był włam na moje konto i on wyśle mi SMS z kodem, żeby potwierdzić, że rozmawia właśnie ze mną. Wysłał mi SMS z tego samego "numeru" z którego zawsze dostaję wszelkie informacje z banku takie jak np. sms kod do logowania. Gość na początku spokojny,
  • Odpowiedz
@kexus512: Ciekawe co jej powiedzieli, że ona im przelała te 120 kafli bo to było najciekawsze w tej historii i to pominęła.
Hej tu policja, pożyczysz nam 120 koła? Oddamy jutro obiecujemy. I kiedy się zorientowała, że została faktycznie okradziona.
Ludzie to faktycznie są idioci. Ciekawi mnie jak ona ze swoją inteligencją uzbierała 120 tysięcy.
  • Odpowiedz
  • 18
@Tortcebulowy

Najlepsze oszustwo jakiego ja doświadczyłam to dzwonienie, że ktoś chce wykupić taką samą nazwę w innej domenie: przykładowo ja mam stronę wielkinos.pl a ktoś chce zająć wielkinos.com.pl. Z racji tego, że ja się tą nazwą od dawna posługuję mam pierwszeństwo i oni uprzejmie dzwonią żeby zapytać czy chcę wykupić tę domenę u nich. Oczywiście się nie dałam naciąć, ale byłam pod wrażeniem pomysłu.
  • Odpowiedz
@Tortcebulowy: https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/czym-jest-spoofing-jak-go-rozpoznac-i-nie-dac-sie-nabrac

nie dostajesz przypadkiem takich fajnych powiadomien z banku z tipami o bezpieczeństwie, typu nie podawaj kodu blik, nasz pracownik nigdy nie poprosi o takie i takie dane? z tego co napisales wynika ze jedyne co cie uratowalo to to, ze tych informacji nie podalbys takze pracownikowi banku, ale ten scammer mial u ciebie takie zaufanie jak on xD
  • Odpowiedz
@andbatros: dzwoni oszust podajacy sie za policjanta i mowi ze jej bank zglosil im probe wlamania / zlecenia przelewu / wyplacenia gotowki z konta, i ze teraz srodki trzeba przelac na konto rezerwowe zeby je zabezpieczyc. Podczas rozmowy moze zadzwonic drugi oszust, podajacy sie jako pracownik banku. W zaleznosci od kwoty na koncie metoda #!$%@? hajsu to moze byc kod blik, czek blik albo i przelew. nie zdziwilbym sie jakby
  • Odpowiedz
  • 16
przecież tego typu metody są już od dłuższego czasu, idiotka, czy co?


@SpasticInk sprawdziła na stronie komendy jak się nazywa komendant i uznała, że ok. Nie przyszło jej do głowy, że ktoś może się za niego podawać i sprawdził nazwisko przed nią ¯_(ツ)_/¯

Najnowsze oszustwo o jakim wiem to chyba z kryptowalutami. Dzwoni Ukrainiec i mówi, że ma się do wypłacenia pieniądze. Każą zainstalować aplikację ze sklepu Google i proszą o
  • Odpowiedz
Najlepsze oszustwo jakiego ja doświadczyłam to dzwonienie, że ktoś chce wykupić taką samą nazwę w innej domenie: przykładowo ja mam stronę wielkinos.pl a ktoś chce zająć wielkinos.com.pl. Z racji tego, że ja się tą nazwą od dawna posługuję mam pierwszeństwo i oni uprzejmie dzwonią żeby zapytać czy chcę wykupić tę domenę u nich. Oczywiście się nie dałam naciąć, ale byłam pod wrażeniem pomysłu.


@WielkiNos: Heh. Też kiedyś do mnie napisali
  • Odpowiedz
@WielkiNos: nawet jakby dzwonił sam Elon Musk, to na informacje "proszę podać login i hasło" "proszę zainstalować aplikację/soft" powinna od razu się zapalić czerwona lampka. Jak to nie ustawka, to durna kobita.
Prawie każdy już chyba doświadczył oszustwa typu spoofing, że goście podszyci pod bank albo inną instytucję do niego dzwonią
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Nie da się blikiem zrobić 120k xd Może na jakimś koncie firmowym (nie wiem), ale na prywatnym się nie da. Filmik to fejk, ale ludzie się na takie gówno nabierają i to bardzo często. Durnota, bo jest jedna prosta zasada: żadna służba nie poprosi o hajs.
  • Odpowiedz
@andbatros: Na 90% schemat wyglądał tak że zadzwonił komendant ( ͡° ͜ʖ ͡°) na jej telefonie wyświetlił się numer który rzeczywiście był na stronie komendy i powiedział że ja ktoś chce okraść ale zaraz zadzwonią pracownicy banku z bezpieczeństwa i poinfirmuja jak jak zabezpieczyć pieniądze. No i ci pracownicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) kazali jej zainstalować na telefonie Apke. Potem już poszło
  • Odpowiedz