Wpis z mikrobloga

Hey Mirki, mialem wczoraj #wypadek samochodowy (pierwszy w zyciu). Jechałem przepisowo 80km/h prawym pasem na A7 do #warszawa az nagle ktos wyprzedzal na trzeciego i sie we mnie wbil z pelnym impetem z lewej strony spychajac mnie do rowu. Na szczęście nikomu nic sie nie stalo ale auto jest w tragicznym stanie. Jeden gosc sie zatrzymal drugi podobno uciekl. Nie widzialem calego zdarzenia bo na drodze bylo mega tloczno wiec patrzylem na przod a nie w lusterka tylne wiec nie wiem czyja to wina. Policja przyjechala po godzinie o nic nie pytala bo gosc odrazu sie przyznal i wlepili mu 450 zl mandatu + 6 punktow. Mam pytanie odnosnie #ubezpieczenia poniewaz nigdy nie musialem sie tym zajmowac. Mam tylko OC

1. Do kogo mam napisac po pieniadze? do jego ubezpieczyciela czy do swojego?
2. Jak wyciagnac najwiecej? Winny odrazu wyszedl z pojazu i zaczal mi naprawiac moj. Naprawil mi lusterko i zaczal trzec drzwi i mowil ze tu nie ma szkody. Powiedzialem zeby zostawil do przyjazdu policji ale lusterko wyglada normalnie poza rysami a wczesniej wypadlo szkielko i bylo wygiete. Boje sie ze nie dostane hajsu na nowe
3. Jak ten process wyglada dalej? ile sie czeka itd? czy ubezpieczyciel bedzie chcial mnie wydymac? jak to zrobic poprawnie zeby nie byc stratnym.

dzieki z gory!

#wypadek #wypadekdrogowy #policja #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #kolizja #samochody #mandat
#pomoc #polskiedrogi
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
@Pyciarzpyciarski1: @Promozet1: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @taknietakznowuzajete: @EmTeKa: @RandomowyMirek: @null_ptr: @daox: @Ethellon: Dobra jednak nie będzie całkowitej naszcescie. Dziś dzwonił mechanik mówiąc ze wymienia układ kierowniczy i to będzie cześć oryginalna. A ja mówię ze chce wszytsko oryginalne tak jak było. To on zaczął kręcić nosem ze już zamówił zamiennik i jest tak samo dobry ocynkowany i ja nie mam dokumentacji historycznej itd itp. Mam ich
  • Odpowiedz