Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
Pobierz Panas - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k...
źródło: comment_lwigLql5BH1hgwSb7z4nFRlBSHTMxHBi.jpg
  • 99
Powiem Ci więcej, znam masę ludzi którzy chcą mieszkać w blokach i nie chcą mieć domu


@r5678: tak mówią bo co mają powiedzieć a każdy kto ma kasę wypier..la z bloków

Mieszkając w bloku kompletnie nic cię nie obchodzi. odśnieżanie nie odśnieżanie, podwórko jak trawnik, jakaś pielęgnacja aby to jakoś wyglądało itp.


@r5678: nic cię nie obchodzi bo nic nie masz, niczego nie posiadasz w dodatku płącisz ciężki hajs za
@Panas: #!$%@?ąc od tego że to bait. Czemu 90% nowo wybudowanych domów w Polsce wygląda jak kompletne gówno? Wszystkie takie same, jeszcze najlepiej jak pomalowane na pastelowy żółty czy inny sraczkowaty, albo zostawione tylko pomazane wapnem przez pierwsze 5 lat. Plus oczywiście najbrzydsza możliwa blachodachówka w kolorze czarnym i #!$%@? komin po środku. Ja rozumiem że tak jest najtaniej, ale jakbym miał inwestować w coś co będę oglądał codziennie do swojej
BTW pomijając już baita: ile kosztuje mniej więcej "zamknięcie" domu (ściany, dach, stolarka okienna i drzwi)? Powierzchnia około 150 kwadratów.
@SpeedyG: bait czy nie. Ale budowa domku, co ważne budowa nie domek od dewelopera, to najtańsza możliwa opcja na komfortowe mieszkanie. Dodatkowo domki od deweloperów gotowe do wprowadzenia w zasadzie nie wiele różnią się od mieszkań w nowych apartamentowcach. Za małe kuchnie, niefunkcjonalne układy, do tego garaż na cała kondygnacje. Jedyna różnica to własny mały ogródek i zamiast 4, dwóch sąsiadów. No i garaż, garaż jest spoko, ale drugi samochód dalej
@Quesedilla_dostojewski: Wiesz, ale również na budowie domów trzeba się znać. Jest takie powiedzenie, że dopiero po wybudowaniu 2 domów wiesz jak wybudować dom bez żadnych usterek.
Do tego dochodzi masa problemów, załatwiania materiałów i wcześniej biurokracji- pozwolenia na budowę, a później wychodzą czasami jakieś kwiatki jak nieodrolniona działka budowlana, lub że za blisko domu będzie szła instalacja średniego napięcia, itp. Do tego naprawdę trudno o porządnych majstrów i jak nie potrafisz