Wpis z mikrobloga

Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wtedy niszczą czy coś.

Stąd moje pytanie - ile razy tygodniowo winno się myć włosy na głowie

Pyt2. Moje włosy mają dużą skłonność do przetłuszczania. Wystarczy, że jeden dzień nie umyję i cyk już są tłuste. Stosuję szampon pokrzywowy i raz w tygodniu nakładam odżywkę for men. Jakieś rady?
#pytanie #zdrowie #kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #pielegnacja
rales - Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wt...

źródło: comment_Czd8GaRPrXlfnJJcxoYTndYYLBPVDZiw.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@rales: bo im częściej je myjesz tym częściej będą się przetłuszczać. Włos potrzebuje jakąś tam minimalną ilość łoju? I skóra nadmiernie myta dostaje sygnał: znów brak łoju dawać jeszcze więcej. I kółeczko się zamyka. Najlepiej myć głowę co 2/3 dni.
  • Odpowiedz
@rales: Tak jak Ci już tu komentujący pisali - przetłuszczanie jest efektem codziennego mycia włosów, nie na odwrót - zacznij przyglądać się składom kosmetyków, których używasz, polecam też wizytę u trychologa
  • Odpowiedz
Muszę myć codziennie szamponem z apteki - teraz od roku akurat jest pirolam.

Head and łupież zniszczył mi skórę głowy i jest lipa - nim myłem 2 razy w tygodniu i w końcu musiałem codziennie.

Ta od skory, no dermatolog, kazała brać krzem i myć prawdziwym szamponem za 40 zł od 250ml xd
  • Odpowiedz
ja myje codziennie

Głowa też się poci, włosy zbierają kurz z otoczenia, spaliny się osiadają.

Brudasy, dupę też myjecie dwa razy w tygodniu? 'dzisiaj nie muszę, bo nie sralem heheh'


@BlondPasek: ja myje 2 razy dziennie i nie wiem jak mozna nie myc 2 razy dziennie TY #!$%@? BRUDASIE #!$%@? TEZ MYJESZ TYLKO RAZ DZIENNIE?
  • Odpowiedz
  • 0
W większości przypadków ten SLS nikomu nic nie zrobi.
Większość tego pitolenia powyżej, to redukcja dysonansu przez brudnych polaczków. Głowę mycz nicz się nie bacz.
  • Odpowiedz