Wpis z mikrobloga

Wyciskanie - 215kg, Da się naturalnie? DA SIĘ! A następnie JM press 140kg x 6.

Zacznijmy od pozytywnych aspektów, zmieniłem technikę, ułożenie stóp, teraz już nie zatapiam/odbijam, robię "soft touch" Czyli delikatnie dotykam koszulki i natychmiast wyciskam. Moja siła, eksplozywność z poziomu klaty jest wyjątkowo dobra po prostu wszystko wystrzeliwuje jak rakieta.

Teraz błędy, a przy tych 215kg były one obecne. Po pierwsze, zła pozycja startowa sztangi, przed rozpoczęciem opuszczania powinienem sztangę ZDECYDOWANIE bardziej przesunąć do przodu, umieścić bardziej nad brzuchem. Nie zrobiłem tego, co spowodowało że musiałem korygować ekscentrykę i łokcie znajdowały się w złej pozycji przez cały ruch, co odbiło się na koncentryce i złym torze ruchu sztangi.
Kolejna sprawa brak leg drive-u przy ekscentryce, po prostu nie naładowałem nóg i pośladów, dopiero przy koncentryce je uruchomiłem i napiąłem poślady. To też spowodowało kolejny błąd.
Brak "zbliżania" klatki do sztangi przy ekscentryce. W czasie opuszczania, nogi/poślady powinny być coraz bardziej napinane i klata coraz bardziej wypinana, jakby chciała się zbliżyć do sztangi.
Do tego też śliska podłoga spowodowała że stopy mi się rozjechały.

Zważając na te błędy, jestem w kolosalnym szoku, bo jak to skoryguje to będzie kosmos. Ale dzisiejszy trening naładował mnie na kolejne tygodnie/miesiące tyrania :)

Do tego nagrałem JM press, czyli hybrydę wyciskania i uginania na triceps. Należy UWAŻAĆ na to ćwiczenie, osoby nie mające odpowiednio wyćwiczonych łokci po prostu sobie zaszkodzą. To ćwiczenie jest naprawdę ciężkie dla łokci, robiąc je ciężko, czuje się że albo zaraz wystrzeli łokcieć albo złamie się ręka, niesamowite napięcie. No ale cóż łapy trzeba katować, bo łapy i plecy to jest podstawa wyciskania.

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
IntruderXXL - Wyciskanie - 215kg, Da się naturalnie? DA SIĘ! A następnie JM press 140...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IntruderXXL:

im bardziej opuszczam sztangę tym bardziej "ładuje/napinam" plecy i triceps, do granic możliwości wręcz,


Brzmi to fajnie, ale nigdy czegos takiego nie czulem, wiec nie potrafie sobie tego wyobrazic. Nigdy tez o tym nie slyszalem. O ile sam sie przekonuje na sobie, ze wazne jest utrzymywanie napiecia plecow i czuje, ze gdy mi puszczaja to wszystko sie rozjezdza, to teoria o sztrzelaniu jak z luku wydaje mi sie troche
  • Odpowiedz
Brzmi to fajnie, ale nigdy czegos takiego nie czulem, wiec nie potrafie sobie tego wyobrazic. Nigdy tez o tym nie slyszalem, to teoria o sztrzelaniu jak z luku wydaje mi sie troche naciagana


@DywanTv: Widzisz bo jesteś początkującym, i póki co niewiele wiesz o wyciskaniu :)
Poniżej fragment ze Scotem Mendelsonem który to tłumaczy, ogólnie posłuchaj największych wyciskaczy. Ja skupiając się na generowaniu tego olbrzymiego napięcia, nie jestem w stanie
IntruderXXL - > Brzmi to fajnie, ale nigdy czegos takiego nie czulem, wiec nie potraf...
  • Odpowiedz
pauz nie zalecasz w ŻADNYM przypadku, czy np. przy uginaniu sztangi na biceps zatrzymanie na sekundę w maksymalnym napięciu będzie korzystne?


@testosterone_enanthate: A to już ZUPEŁNIE co innego, jeżeli celem jest hipertrofia bicepsa, to taka pauza w momencie szczytowego napięcia, zwiększy TUT co przełoży się na większy bodziec. Powyżej chodziło mi o pauze w trakcie boju jakim jest wyciskanie.
  • Odpowiedz
startujesz w jakichś zawodach czy ćwiczysz tak dla własnej satysfakcji?


@Pierrot: Mam zamiar wystartować, ale mi się z tym nie spieszy, nie wiem nie czuję potrzebny żeby jakieś tam przyklepanie wyników robić. Ciągle się rozwijam i jeszcze ciągle "dogrywam" swój trening.
  • Odpowiedz
A co powiesz o tych, ktorzy potrafia? Wydaje mi sie, ze jest ich wiekszosc, a nie ustepuja Mendelsonowi znacznie.


@DywanTv: Bo Mendelson podchodzi do małego ciężaru generując to samo napięcie co przy 1RM :) Dlatego to tak wygląda. I sam przecież na filmiku mówi że może to napięcie puścić, puścić pozycję i dotknąć nawet z małym ciężarem. Taki on ma styl i tyle. Dałem ten filmik do zobrazowania o co
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Rozumiem, że to generowanie dużego napięcia sprawdza się bardziej przy one repach? Nie wyobrażam sobie tak się spinać maksymalnie przy każdym powtórzeniu np. piątek już nie mówiąc o większej liczbie repsów
  • Odpowiedz
@stefan8800: Tak przy 1RM szczególnie, przy większej ilości powtórzeń też się staram to robić 3-5p ale to już jest BARDZO ciężkie. Wiesz po czym można poznać że generujesz wystarczające napięcie? Jeżeli po kilku powtórzeniach, z rozgrzewkowym ciężarem odkładasz ciężar i ledwo wstajesz, ledwo możesz oddychać :P
A podobno jest jeszcze kolejny "poziom", robić do 3powtórzeń na wstrzymanym oddechu... nie jestem w stanie nawet 1p tak zrobić lol.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL chcialem teraz naturalnie jechać do 200kg nie przekraczajac 90kg bw. Taki byl zamysl, rzeczywistosc mnie szybko zweryfikowala. Naturalnie przy 90kg nie przeskocze 170kg. Ni c---a.
  • Odpowiedz