Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zawodowców to rozumiem ale nie ma to jak normiki wyliczające sobie żarcie co do grama albo katujące się jakimś kretyńskimi dietami by koniec końców #!$%@? osiągnąć. Zbilansowana dieta, mówi wam to cos? xD
Pamiętajcie węglowodany przed, w trakcie i po treningu! :)


@Arriva: i to jest największa wada węgli jako paliwa. Posiłek przedtreningowy, potreningowy, dobrze wrzucić carbo w trakcie treningu...

Na tłuszczach tego nie ma. Jadłeś ostatnio 6h temu? Luzik, trening można zrobić. Rano na czczo? Czemu nie (chociaż akurat taki model to i na węglach robiłem, ale działało to tylko rano - popołudniowy trening bez zjedzenia czegoś był już ciężki).
Chcesz mi powiedzieć, że najlepszym żródłem energii są tłuszcze :D?


@Arriva: to chyba logiczne? 1g t - 9kcal, 1g ww - 4kcal, #fyzyka heloł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Pisząc takie rzeczy warto zaznaczyć, że takie diety warto przeprowadzać ze specjalistami


@Arriva: masz na myśli niskowęglowodanowe? Niby czemu? ;)

i jeżeli nie
@Saturday_Night: Na carnivore nie mam problemów z nalotem na zębach. Na święta odpuściłem trochę dietę, to wieczorem miałem szorstkie zęby, więc wygląda na to że weglowodany to powodują. Co do witaminy C - metabolizm glukozy powoduje większe zużycie witaminy C, więc odstawiając cukier nie zużywasz jej takiej ilości. To, co przyswoisz w mięsie i podrobach spokojnie powinno wystarczyć.
@Saturday_Night: Jest coś takiego jak dieta ketogeniczna. Swoją drogą byłem na niej i jest dosyć ciekawa. Na plus na pewno to, że uczucie sytości po posiłku towarzyszy przez wieeele godzin, można zjeść jeden posiłek i potem przez pół dnia nawet nie myślisz o jedzeniu, a energii nie brakuje. Niestety wejście w stan ketozy to często dosyć nie przyjemne uczucie przez pierwsze dni (np. ból głowy), a i czasami czuć osłabienie przez
glukoneogeneza


@Mirkosoft: A zdajesz sobie sprawę z tego, że ten proces jest energochłonny i nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania całego organizmu na węglowodany?