Wpis z mikrobloga

Raczej należałoby pytać - czemu wyewoluowaliśmy drugi system obok niego? Metabolizm tłuszczowy jest dużo nowszy od cukrowego.


@anonymous_derp:
Jeśli rzeczywiście pozyskiwanie energii z ciał ketonowych jest wydajniejsze to odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jest ciekawe, ale wciąż mam taką wątpliwość. Bo taki wniosek mi się nasuwa - skoro mamy dwóch homo sapiens, z czego jeden jest w stanie z takiej
@Flypho: Z punktu biochemicznego wybór tego, co metabolizować najpierw jest prosty - cukry, ponieważ nadmiar cukru jest toksyczny dla tkanek. Wszak tym jest cukrzyca w popularnym tego rozumieniu - nadmiarem cukru we krwi. Ponadto, jak już wspomniałem, skoro magazynowanie tłuszczu jest łatwe (wystarczy rozbić trójglicerydy na części) i bardzo skalowalne (duża przestrzeń magazynowa), to ma sens również z tytułu polityki robienia zapasów na później, najpierw zużyć to, co jest trudne do
anonymous_derp - @Flypho: Z punktu biochemicznego wybór tego, co metabolizować najpie...

źródło: comment_h6WbB7sAFiD8vwDRvS9MID1jE753sZkl.jpg

Pobierz
@VeXes czyli jakie proporcje wedlug ciebie sa optymalne? I czy masz jakies inne artykuły, ktore rozwijaja te zagadnienie? To co wkleiłes to jakis tendencyjny, nieprofesjonalny tekst z generalizacjami..
@NooB1980: A co w przypadku gdy u kogoś nerki nie pracują tak jak trzeba ta osoba jeszcze o tym nie wie, a zwiększy ilość białek ponad zalecaną normę? Bierzesz to pod uwagę? Tak samo czemu promujesz mocno diety wysoko białkowe a nie wspomnisz nic, że warto wtedy dodatkowo chronić wątrobę i nerki?

A jak u ciebie wygląda sprawa z owocami? W końcu tam też są cukry:)
I jeszcze z ciekawości spytam
@NooB1980: To samo tyczy się z dietami białkowymi, które w nadmiarze obciążają żołądek i nerki. Wiesz wszystko będzie spoko, spoko do czasu aż nie posłucha się ciebie osoba z nieprawidłową pracą nerek lub wątroby.... no i warto zwrócić uwagę na wirus wzw c, który posiada naprawdę lwia część społeczeństwa dzięki, któremu mają oni ograniczone spożywanie tłuszczów.... Dosłownie muszą jeść "Lekkie" łatwostrawne posiłki. I co w takim wypadku gdy ktoś tego nie
@Arriva: > Dosłownie muszą jeść "Lekkie" łatwostrawne posiłki

@Arriva: dieta Ww #!$%@? ci zdrowie, dieta Ww to gowno dieta ##!$%@? xD Dobrze, ze

Wzielam za to odpowiedzialność?


@Arriva: odpowiedzialne zachowania. Zycze wielu lat w chorobie.... xD
@NooB1980: Życzysz mnie wielu lat choroby? Chyba się nie zrozumieliśmy :) I czemu znów podkreślasz jak jakiś fanatyk, że ww to gówno? Ja nie przytaczam tutaj w ogóle teraz tematu ww. Pytam co z osobami, które mają problemy z nerkami, wątrobą bądź mają wirus typu wzw c.
Z tobą nie ma dyskusji. Właśnie pokazałeś jakim trollem jesteś i nie warto cię słuchać. Hahaha wyrywasz zdania z kontekstu to tak jak z tymi twoimi śmiesznymi badaniami xD Człowieku ty mi nawet do pięt nie dorastasz,a ty mi choroby życzysz :D? Normalnie bym cię zmiótł gilem z nosa, ale szkoda mi na ciebie energii :D
@NooB1980: Weź już skończ z tymi swoimi mądrościami, bo tylko możesz komuś krzywdę zrobić. I do tej pory mnie nie odpowiedziałeś nt. kiszonek jak i przypadku osób, które mają wirusa typu wzw c
Weź już skończ z tymi swoimi mądrościami, bo tylko możesz komuś krzywdę zrobić.


@Arriva:

Dosłownie muszą jeść "Lekkie" łatwostrawne posiłki.


@Arriva: Tu sa najlepsze badania nad dieta Ww, dieta Ww szkodzi ludziom od wiekow.....xD #takprawda ##!$%@?
@NooB1980: Ale po co mnie zaznaczasz w tym. Ja już skończyłem z tobą rozmowę i czekam tylko na 2 konkretne odpowiedzi, których najwidoczniej udzielić nie potrafisz:) Czego ty jeszcze nie rozumiesz? Hahahah twoja badziewna dieta aż tak wyprała ci mózg? Dla mnie jesteś osobą nieodpowiedzialną i na tym skończmy. Gówno się na tym znasz, i gówno masz a nie efekty. Współczuję ludziom, którzy się ciebie posłuchają.

"@Arriva: > Dosłownie muszą jeść