Wpis z mikrobloga

@ufoludek-zkosmosu: Mnie w moim korpo najbardziej #!$%@? lizanie dupy przełożonym. Jak zacząłem pracować to przychodzę o 8 i chcę wyjść o 16. Mamy elastyczne godziny pracy.

Nagle mi manager mówi, że o 17 jest jakieś otwarte spotkanie z super ważną dyrektorką z Londynu i lepiej się pokazać. Ja mówię, że ja o 16 wychodzę więc mi nie pasuje. "No jak to tak, przed takimi ludźmi najlepiej się pokazywać z najlepszej strony,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
No ale jakie prawa pracownika? To dlatego kilka razu do roku są jakieś integracyjne wyjazdy na narty czy do Gruzji z "przyjacielami" z c00rpo xD?


@Iskaryota: ja #!$%@?ę, niewolnicy Januszów (i Janusze) dalej będą zaklinać rzeczywistość, jak coś ma się tu zmienić? xd
@ufoludek-zkosmosu: Bo Polska to #!$%@? gówno jeśli chodzi o pracę. Tutaj masz #!$%@?ć. Ja widzę po moim teściu. Prowadzi se taki januszeks na budowie. Chorobwe? Nie wypłaca 80% bo to za dużo. Ostatnio miał wypłacić 1000zł a dał 300 i tekst "ciesz się, że nie pracowałeś i masz". :LOOOOL. I ludzie dalej u niego tyrają. Lipa jak #!$%@?. Znaczy rotacja konkretna, tylko z 2 wienych giermków bez ambicji. I on się
że ludzie po pracy liczą na święty spokój, w dupie mają "multisporty i owocowe świątki piątki i niedziele", że zamiast tego chcą móc bez stresu pójść na urlop, mieć komu przekazać swoje obowiązki i mieć świadomość, że jak się rozchoruje to szef nie będzie pół roku ciosał kołków na głowie o upadku firmy przez nieobecność chorującego


@numer_rachunku_karty: Heh. Pamiętam jak w mojej byłej pracy wprowadzano "owocowe piątki" i inne #!$%@?-muje, a
Bo Polska to #!$%@? gówno jeśli chodzi o pracę. Tutaj masz #!$%@?ć. Ja widzę po moim teściu. Prowadzi se taki januszeks na budowie. Chorobwe? Nie wypłaca 80% bo to za dużo.


@BanditDriver: To albo Ty kręcisz albo on kręci (no chyba, że walą na czarno), bo powyżej 20 pracowników płaci bezpośrednio pracodawca, ale on to sobie odejmuje od kwoty, którą musi ZUSowi oddać czyli logicznie płaci ZUS cały czas tak jak
@mus_tang: @Tommy__:
Gdzieś słyszałem anegdotkę o tym, że jak zmieniło się kierownictwo to #!$%@? z firmy wszystkich managerów "siedzących po godzinach", bo skoro tacy mają problem z organizacją swojego czasu pracy to przekłada się na brak umiejętności zarządzania czasem innych osób.
Coś w tym jest. Manager pracoholik będzie łypał okiem na ludzi z grupy 8-16 i fajrant. "przecież firma to nasze wspólne dobroooo!11*

to raczej model "zachodni" zaangażowania człowieka w pracę. Te słynne korpo próbują tak człowieka owinąć wokół siebie.


@Iskaryota: Bzdura. W UK w poważnych firmach nikt ci takich pierdół nie gada.
@ufoludek-zkosmosu hmm wiem że to brzmi rakowo ale jak pracujesz w firmie takiej jak ja to ma uzasadnienie. Nikt tutaj z batem nie stoi ale każdy z nas uwielbia swoją pracę, jest to nasza pasja i jeżeli miałby tu przyjść ktoś kto tylko odwala swoje dla pieniędzy, to nawet gdyby robił to najlepiej na świecie to prawdopodobnie by nie pasował do zespołu. I dokładnie to ktoś napisał w ogłoszeniu. Aż tak dziwne