Wpis z mikrobloga

@ufoludek-zkosmosu: To jest akurat model wzięty z krajów anglosaskich. Niemiec czy Szwajcar przyjdzie na 8.00 do pracy, popracuje 8 godzin i nara. A Angol czy Amerykanin przyjdzie na 9. Potem długa przerwa na kawę, potem przerwa na obiad i siedzi w tym swoim korpo do 20 bo nic nie zdążył zrobić
  • Odpowiedz
@ufoludek-zkosmosu: Oho, od razu się uruchamia mentalność biedaków ( ͡º ͜ʖ͡º) Niby dlaczego ktoś miałby trzymać w pracy gnoja, który się opieprza przez 8 godzin, pracuje intensywnie tylko wtedy, gdy przełożony wchodzi do jego pokoju i zrywa się z fotela o 15:59, bo przecież minutę będzie szedł do drzwi xD Ciężko zrozumieć, że pracodawcy chcą zaangażowanych pracowników, którzy jeśli trzeba, jeśli np. ich plany sprzedażowe nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 195
@kerim_mirek: chcesz zaangazowania, plac odpowiednio albo rekompensuj to w inny sposob. wiekszosc komentujacych wyzej ma swiadomosc, ze niezaleznie od zaangazowania czesto nawet "dziekuje" nie uslysza, nie mowiac o premii czy awansie. wszystko zalezy od miejsca pracy i pracodawcy.
  • Odpowiedz
@kerim_mirek:

Ciężko zrozumieć, że pracodawcy chcą zaangażowanych pracowników, którzy jeśli trzeba, jeśli np. ich plany sprzedażowe nie idą jak powinny, nie mają oporów żeby zostać w pracy dłużej, żeby przyjść wcześniej i postarać się bardziej?

Gwarantuję Ci, że dobrze opłacany pracownik czasami się nagnie. Janusze chcą uzyskać to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Tutaj jeszcze mieszasz system prowizyjny, gdzie sprzedaż ma ścisły związek z wypłatą.

Takich ludzi się nagradza - najpierw premie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
pracodawcy chcą zaangażowanych pracowników, którzy jeśli trzeba, jeśli np. ich plany sprzedażowe nie idą jak powinny, nie mają oporów żeby zostać w pracy dłużej, żeby przyjść wcześniej i postarać się bardziej? Takich ludzi się nagradza - najpierw premie, później podwyżki a później są szefami całych działów


xD
@kerim_mirek: Nagradza się ludzi, którzy potrafią sprzedać przełożonym, że są takimi ludźmi.
Za większe niż oczekiwane starania to można zostać przez szefa poklepanym po
  • Odpowiedz
@Iskaryota: @ufoludek-zkosmosu: @kerim_mirek:
Poza tym czekam na kwik, jak w końcu dojdzie do mentalności ludzi z reprezentacji "polisz menejdżment stajl", że ludzie po pracy liczą na święty spokój, w dupie mają "multisporty i owocowe świątki piątki i niedziele", że zamiast tego chcą móc bez stresu pójść na urlop, mieć komu przekazać swoje obowiązki i mieć świadomość, że jak się rozchoruje to szef nie będzie pół roku ciosał kołków na
  • Odpowiedz
  • 3
@ufoludek-zkosmosu w sumie jak mam siedzieć 8h dziennie w pracy, to wolę w takiej która mnie interesuje, jestem w to zaangażowany i zależy mi na dobrym jej wykonaniu. Ale zgadzam sie, że to powinien być mój wybór, a nie przymus pracodawcy i dopóki wszystko jest zrobione jak trzeba, to mogę ją mieć totalnie w dupie i nie robic nic ponadto.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: nigdy widać nie pracowałeś na zachodzie xD
Cos czego w Polsce sie nie rozumie, to ze ludzie mogą byc dla siebie mili tak po prostu, ze kierownik nie chodzi wsród innych napuszony ze ona JEST KIMŚ i będzie rozkazywał. Struktury w polskich firmach zwykle sluza głownie podbudowywaniu ego i napuszczaniu jednych na drugi. Na zachodzie zwykle sluza organizacji pracy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ufoludek-zkosmosu: ja się trochę z tym zgadzam w sumie. W pracy siedzimy 8 i więcej godzin każdego dnia. Słabo jest jak motywuje nas do chodzenia tam tylko wysokość pensji. Przez takie podejście człowiek jest w pracy trochę za karę.
Mówię to jako osoba na bardzo niskim szczeblu hierarchii w firmie
  • Odpowiedz
@numer_rachunku_karty: pff. Ja to nawet nie chce podwyżki tylko narzędzia do wykonania premii. czytaj: elastyczność w cenie jak ktoś weźmie paletę towaru, czasami ekstra dodatek do zakupu, żeby zadbać o klienta. Mam możliwości ogarnięcia więcej tematów, ale cenę za sztukę przy palecie towaru mam taką samą jak przy jednym kartonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to #!$%@?, nie da się. Nie da się bo słupki marży firmy
  • Odpowiedz