Wpis z mikrobloga

@lepaq może w związku z rosnącym lękiem Polaków przed problemami ze spłata kredytów zlikwidują banki? Albo wprowadzą abolicję kredytową?

No debilny artykuł xD
  • Odpowiedz
@lepaq: czemu nie. Matematyka jest nauką o rozwiązywaniu problemów.

Nie tylko abstrakcyjnych, chociaż współczesna matematyka raczej na abstrakcji się opiera, to bardzo często skutkuje wcieleniem czegoś w życie. Pamiętacie zadania tekstowe?
  • Odpowiedz
@lepaq mam prawie sześciolatka w przedszkolu. Coś tam w domu robimy, czegoś uczymy. I tak mam takie poczucie, że przez 2,5 roku budowy nie poświęciłem mu tyle czasu ile chciałem. Rozmawiam ostatnio z kumplem przez telefon, a on nie wytrzymuje bo młody odrabia lekcje w pierwszej klasie i ma napisać „okno” i ryczy że to za trudne, nie umie. Nic nie powiedziałem, rozmawiam wieczorem z żoną i się zastanawiamy o co chodzi.
  • Odpowiedz
@van_der_bike: ja jestem z grudnia ale poszłam w trybie normalnym i musiałam umieć to samo co ten co urodził się w styczniu. Nie oszukujmy się rok różnicy to ogromna przepaść w przypadku dzieci.

Wydaje mi się, że przynajmniej na początku te różnice w "możliwościach" intelektualnych dzieci mogą być różne. Jeden nauczy się czytać w wieku 3, inny w wieku 7 będzie mieć trudnosci. Uczymy dzieci masowo, część się nudzi a część
  • Odpowiedz
@kitty-cat ja z 31 grudnia i poszedłem ze swoim rocznikiem. wiesz, jak się zagłębiłem w temat to od tego jest podobno zerówka, aby wyrównać wiedzę. I taka ciekawostka, że dziecko które chodziło do przedszkola może iść od razu do szkoły, a takie które nie miało edukacji przedszkolnej musi iść do zerówki. Nie wiem czy wymagam od młodego za dużo czy co, ale liczyć do 20 i ta cała reszta tego co ma
  • Odpowiedz
  • 23
O bulwa, wyborcza jak zwykle w formie XD. Przecież to trzeba być debilem żeby nie zdać podstawy z matmy w dzisiejszych czasach. W ogóle co to za podejście, że każdy musi mieć maturę, widocznie niektórzy nadają się tylko do łopaty.
  • Odpowiedz
@lepaq zawsze mnie dziwili że każdy musi chodzić na matematykę, a na taki wf to już nie i mogą rosnąć takie pokraki. Ale widzę że wszystko się wyrównuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lepaq: Matematyka to najbardziej logiczny przedmiot na maturze, który jest prosty gdy się go uczy systematycznie a nie płacze, że matematyka za trudna, chlip chlip.
  • Odpowiedz
@markhausen: biorąc pod uwagę jak się wygrywa demokratyczne wybory, to wcale nientaki absurdalny pomysł. Znaleźć coś czego wyborcy się boją i ich od tego uwalniać.
Zazwyczaj dla uproszczenia procesu wybiera się wroga wymimaginowanego lub przynajmiej #!$%@? jaki to on straszny.
  • Odpowiedz
może w związku z rosnącym lękiem Polaków przed problemami ze spłata kredytów zlikwidują banki? Albo wprowadzą abolicję kredytową?


No debilny artykuł xD


@markhausen: A czym są wprowadzone wakacje kredytowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piękne!! Teraz w TVNach wałkowany jest niby news jakoby mózgi w społeczeństwie rosną ale już IQ maleje... Oczywiście większego zagłębienia w temat nie ma przy tej okazji. Na posypanie głowy popiołem i spojrzenia na papkę programów we własnej stacji TV nie ma coc liczyć, love islandy, gale mma, nagrywanie tiktoków, tap madl czy mam talent dla facetów przebranych za baby? Nie no, tak to nie. Nie wolno.

A może myślicie że jakiś
  • Odpowiedz
@lepaq obowiązkowa matma jest bez sensu. Ludzie którzy jej nie lubią i tak się uczą schematów na maturę i potem zapominają.

99% ludzi nie korzysta z 90% programu szkolnego z matematyki w dorosłym życiu.
  • Odpowiedz