Wpis z mikrobloga

Również uważam że powinno pracować się od 8 do 16 i nara. Oprócz pracy są jeszcze pasje, życie prywatne i leję z tych, którzy siedzą w pracy od 8 do 20 i mówią, że są ludźmi lepszej kategorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mnie rozwalają w firmach te wszystkie integracje. Andrzej ma urodziny - załóżmy śmieszne czapeczki i zaśpiewajmy mu stolat. Jest prima aprilis - załóżmy śmieszne koszulki, ale będzie ubaw. No #!$%@? takie zabawy to są fajne, ale dla dzieciaków w przedszkolu, nie dla dorosłych ludzi.
  • Odpowiedz
Czekam aż będziesz "najlepszy" i się wybijesz w takiej grupie. Ciekawe tylko jak to zrobisz. Liczysz że tylko ty masz taki pomysł żeby być "najlepszym" ? Hehe.

@Hawthorne @numer_rachunku_karty @kerim_mirek @mus_tang: W organizacjach można awansować tylko na dwa sposoby:
1/ Dzięki swoim kompetencjom (merytokracja)
2/ Dzięki korupcji (kolesiostwo)

Nie istnieje więcej możliwości. Istnieją organizacje w których awansuje się ludzi za pomocą sposobu 1, istnieją też takie gdzie awansuje się za pomocą sposobu 2. Wynika to z kultury pracy czyli "tego jak się u nas to robi". I zaznaczam że nie chodzi tu o wysiedziane godziny tylko o konkretne rezultaty twoich działań w formie tworzonej
przesympatycznypan - > Czekam aż będziesz "najlepszy" i się wybijesz w takiej grupie....

źródło: comment_6AgHxr0rtmKdEb4grBwSC5eCXkBr4Uqn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ufoludek-zkosmosu u mnie laski robiły prawie dwa etaty w miesiąc, nadgodziny płatne tak jak zwykle godziny pracy, identycznie praca w weekendy. Zadowolone z siebie i szczęśliwe, bo szefowa poklepie po głowie. Umowa zlecenie, a o pracę to jak się wykażesz hehe. Pochwalono mnie, że dobrze sobie poradziłam podczas jednego sezonu, ale nie na tyle żeby mi dać podwyżkę najwidoczniej. Już tam oczywiście nie pracuję. Rak jakich mało i napuszczanie na siebie
  • Odpowiedz
@ufoludek-zkosmosu: I to jest prawda ale nie w januszowym wydaniu, ja pracuje od 10 lat w Danii i tu duża ilość ludzi lubi to co robi i robi to z powołania i chęci pracowania, kasa owszem jest ważna ale dla pracodawcy ważniejsze jest aby ktoś wykonywał swoją pracę z sercem i pasją bo nie problem płacić, problem to znaleźć kogoś oddanego i pracowitego, taki pracownik przynosi więcej pożytku niż pracownik
  • Odpowiedz
@lady_katarina: ja sobie czasem dla jaj czytam gowork swoich pierwszych gówno-prac z CC i aż zęby bolą, bo widać, że to HRy produkują te opinie... Ostatnio tekst, że "nie jest to praca dla leniwych", czyli jak rezygnujesz, to coś z tobą jest nie tak i podpobne #!$%@?. Żenadometr #!$%@?ło.
  • Odpowiedz