Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisalem, ze #wroclaw WCALE NIE JEST TAKI FAJNY jak sie wielu wydaje.

Dzisiaj uzupelnie to przykladem wrecz podrecznikowych "wygrywow":

Wyobrazcie sobie, ze jako dwudziestokilkulatkowie przeprowadzacie sie do Wroclawia i poznajecie tu swoja przyszla zone.
Macie prace za 3000zl netto (4210zl brutto), wiec we dwoje zarabiacie magiczne 6000zl netto! To daje 1395euro!

Czujecie sie pewnie szczesliwi w swojej milosci (do czasu jak kobieta nie spotka kozaka zarabiajacego 4000zl netto, lub facet babki z wiekszymi balonami, ktora nie wazne ile zarabia) i co wazniejsze w waszym zyciu zawodowym!

6000zl netto we Wroclawiu na pare to przeciez kosmiczne pieniadze!

No to przejdzmy do realiow.

- kopno mieszkania - 380000zl za mieszkanie 50m2 w znosnej lokalizacji. Musicie miec przynajmnie 10% wkladu wlasnego, ale to pomijam. Sprawdzilem koszt rady - najtaniej 2007zl za kredyt na 20 lat.
- utrzymania mieszkania - czynsz + koszty eksploatacyjne - kolejne 500zl miesiecznie
- koszty komorek/internetu/telewizji - 200zl miesiecznie
- koszty jedzenia - 1000zl miesiecznie (przy skromnym budzecie 33zl dziennie na 2 osoby!)
- koszty srodkow czystosci, kosmetykow - 200zl miesiecznie (dziewczyna potrzebuje perfumki, maskary, podklady itp)
- koszty auta - 600zl miesiecznie (wyliczylem wczoraj)
- koszty wyjscia do miasta do kina/knajpy/pizzerii - 400zl miesiecznie (przy skromnym zalozeniu, ze wychodzimy 1 w tygodniu i wydajemy po 50 zl na osobe)

Poki co moi mili jestesmy na poziomie 4900zl...

Macie jakies pytania???

Przeciez ja nawet nie ujalem w tym kosztow zakupu ubran czy butow. A koszty waszego hobby? Elektronika? Gry komputerowe? Ksiazki? Teatr? Basen? Sport? A urlop? Wypad do Portugalii lub magicznej Tajlandii?

To jest najbardziej pesymistyczny post w historii wykopu, bo pokazuje, ze chocbyscie zarabiali dobre 6000zl netto we dwie osoby, to summa sumarum, mozecie niemal gowno oszczedzic i musicie zyc dosc skromnie w tym miescie...

A GDZIE PIENIADZE NA DZIECI?

Niestety kazdy nowo przybyly do drogiego miasta jest na straconej pozycji w porownaniu z autochtonami, ktorzy odziedziczyli po dziadkach czy rodzicach mieszkanie. Sam jestem taka swinia, ze mam 2 mieszkania. Nie zarobilem na nie, po prostu los sprowadzil moich przodkow do Wroclawia w 1946 roku. Odziedzicze takze dom po rodzicach. To samo z moja partnerka.

Konkluzja jest nastepujaca - GDY MYSLICIE O PRZEPROWADZCE, ZROBCIE DLUGOTERMINOWA KALKULACJE, czy przypadkiem zycie w waszym tanszym miescie, z gorzej platna praca nie bedzie dla was bardziej oplacalne.

Post ten jest jak najbardziej aktualny do innych turbomiast Polski jak #gdansk #warszawa #krakow i #poznan

Peace!

#takaprawda #polskiemiasta #pracbaza #emigracja
Pobierz TadeuszBerza71 - Wczoraj pisalem, ze #wroclaw WCALE NIE JEST TAKI FAJNY jak sie wielu...
źródło: comment_lLTPrDC6Hw0txkKPouqBY1Of0kES6kL7.jpg
  • 69
@TadeuszBerza71: czy zakładasz jakiś progres wynagrodzenia ?
Tu może tkwić błąd w małej miejscowości bądź innych kozich dupkach raczej o niego będzie trudniej. Trudniej będzie również zmieniać pracę - choćby z powodu ograniczonej liczby pracodowaców.
@quintic: Oczywiscie, ze powinno dojsc do progresu wynagrodzenia (chociaz roznie to wyglada w roznych zawodach). Trzeba tez pamietac o potencjalnych pulapkach redukcji etatu, zwolnieniach itp. Oczywiscie moglbym kredyt rozbic na 30 lat, ale oszczednosc raptem kilku stowek a do splaty 100000zl wiecej...
posiadanie auta we wrocławiu to wywalanie pieniędzy za okno


@kj5: No tak, bo wspaniałą komunikacją wszędzie dojedziesz o czasie na szczęście, a przy okazji zakosztujesz kultury żulowo-sebowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kj5: komunikacja jest w rozsypce, rower miejski nie jest opcją w chłodne dni i jak masz coś przewieźć, a wożenie się codziennie do pracy uberem/taxą to chyba żart z Twojej strony :) Samochód to nie jest potrzebny chyba jak studiujesz.
@TadeuszBerza71 też jestem urodzony we Wrocławiu i sporo się zgadzam. Jednak to co napiszę to nie jest tylko w kierunku Wrocławia tylko ogólnie w kierunku takich rozwiniętych miast na świecie.

Jeśli masz szansę na dobre zarobki w pracy, którą znajdziesz tylko w takim miejscu jak duże miasto to jak najbardziej Wrocław może być ok.

Ale jak myslisz o pracy tutaj w jakieś montowni czy cos i uważasz, że nie masz szans na
@TadeuszBerza71: tak jest w każdym mieście,niezależnie gdzie ślę mieszka. Nie mając w spadku mieszkania po rodzinie,wszędzie trzeba tak ciągnąć. Dlatego nie mam dzieci,bo nie jestem w stanie nawet zarobić na swoje M3. A nie mam ochoty,żeby moje ewentualne dzieci męczyły się tak,jak ja się męczę.
Zapraszamy na Śląsk. Ceny mieszkań niższe, dostęp do kultury itp. taki sam. Dużo się dzieje. Jeden minus - gorszy zbiórkom niż w takim Krakowie, ale OP zakładał poruszanie się autem. Drogi za to zajebiste i brak korków.
Liczysz też 300zł na paliwo. Jakim cudem ktoś spali tyle w mieście? Przy spalaniu ok. 8 litrów i cenie 5zł masz 750km.


@Ogau: Ja np do pracy mam 16 km w jedną stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli nie mieszkasz #!$%@? w Rędzinie, Lipie Piotrowskiej czy innym kącie kompletnie zapomnianym przez Boga to kupowanie samochodu tylko po to, aby dojechać do pracy 3-4 km moim zdaniem
@Widur: przecież Psie pole to najlepsza dzielnica, tanie mieszkania, szybki dojazd do centrum bo droga ma po kilka pasow, pełno bliskich sklepów i supermarketow, blisko autostrada, zero hałasu. Żyć nie umierać