Wpis z mikrobloga

a są tam jacyś zbrodniarze?


@BojWhucie: w sumie Armia Ludowa to wprowadzała w Polsce ustrój, który gnębił Polaków i do tej pory cieniem się kładzie na naszym kraju (patrz mentalność homo sovietus), wymordowali razem z Niemcami nasze elity i awansowali dziadostwo społeczne. Zobacz co zrobili z Pileckim, ilu zamordowano oficerów przedwojennego wojska. Jak traktowano polskich żołnierzy co walczyli na zachodzie podczas wojny. Generałowie Anders czy Maczek nie mogli wrócić do domów
  • Odpowiedz
bzdura( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BojWhucie: przykład jednostkowy, co zrobili ze Skalskim? Czemu Anders, Maczek nie mogli wrócić? Tadeusz Kutrzeba nie chciał wracać. Wikipedia o tym okresie ma sporo artykułów link, polecam się zapoznać z procesem Proces szesnastu –

pokazowy proces polityczny przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, przeprowadzony w dniach 18–21 czerwca 1945 roku w Moskwie przed Kolegium Wojskowym Sądu Najwyższego ZSRR.szesnastu


Link, to była czysta okupacja
  • Odpowiedz
bzdura, w tym wątku masz sporo nazwisk


@BojWhucie: no dalej specjalnie długa lista to nie jest, wiki

Ostateczna liczba ofiar zbrodni komunistycznych - w ocenie historyka Tomasza Łabuszewskiego, który zajął się redakcją naukową albumu - może "sięgnąć łącznie nawet 50 tys. zmarłych i zamordowanych, co dorównuje niemalże stratom poniesionym przez Armię Krajową pod okupacją niemiecką do marca 1944 r.". Jako przykład Łabuszewski przywołał m.in. ustalenia IPN dotyczące ofiar zbrodni sądów wojskowych.
  • Odpowiedz
no dalej specjalnie długa lista to nie jest


@Kaczypawlak: jest tego więcej poszukaj sobie. Warto wspomnieć o byłych Akowcach robiących kariery w prl np. Jasienicy (dzięki przynależności do Paxu, też ciekawej organizacji)

te zbrodnie komunistyczne mają usprawiedliwić mordy na dzieciach niektórych "wyklętych" bo nie rozumiem?
  • Odpowiedz
@BojWhucie: nie, nie usprawiedliwiać. Jednak to był system zły i totalitarny, przedwojenna sanacja mogłaby im buty czyścić jeśli idzie o traktowanie wrogów. Do tego Polacy w sumie nigdy się z władzą czerwonych nie pogodzili. Dla mnie PRL to cóż zmarnowany czas i jeszcze zniszczenie ludzkiej mentalności. Jasienica miał też trochę szczęścia, że bezpieka się na niego specjalnie nie uwzięła. Czasem/często usrywali ludzi do końca. Polecam autora książki rozmowy z katem. Trzymali
  • Odpowiedz
Polecam autora książki rozmowy z katem. Trzymali AK-owców z Niemcami w tych samych celach


@Kaczypawlak: czytałem. wiem, znam to tylko rzeczywistość nie była czarno-biała jak to przedstawiasz
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Ja jej nie przedstawiam czarno-biało. Ja mam wrażenie, że sam PRL wybielasz. Poparcie władza miała taką, że mój ojciec jak odbywał służbę zasadniczą w 1981 to razem z kolegami jakby władza kazała strzelać do cywili to by nie strzelali, a jakby ruscy wkroczyli to ruskich by lali( ͡° ͜ʖ ͡°) Sanacja święta nie była, ale przy PRL i jej metodach utrzymania władzy to były niewiniątka plus
  • Odpowiedz