Wpis z mikrobloga

@Mzil polaki to w ogóle się czepiają jak ktoś popełni błąd i wtedy beka na maksa, albo idiota. Widać to po kobietach zagranicą, że wstydzą się iść do sklepu zapytać o coś, bo przecież coś źle powiedzą xd co z tego, najważniejsze, że się dogadasz i rozwiążesz sprawę xd ale to tylko polskie podejście, za granicą mają gdzieś jak mówisz jak umiesz się dogadać i nikt się z ciebie nie śmieje i
hurr, durr, nikt nie daje #!$%@? o akcent, akcent nie ma najmniejszego znaczenia! tylko ci #!$%@? hindusi, nie idzie ich zrozumiec xD no to akcent ma znaczenie, czy nie ma? ostatnio bylo znalezisko, w ktorym Djokovic strzelil beke z akcentu wloskiego dziennikarza, wszyscy mieli polew, wykopki uznaly to za wyborny zart. kiedy napisalem, ze czasem smiejemy sie z angolami z akcentow niektorych polakow, to posypaly sie minusiki ( ͡º ͜ʖ
@Mzil: o boze jak się martwiłam, ze popełniam błędy właśnie przez to ze drugi polak ci cos takiego zawsze wypomni i mimo ze mialam sporą wiedzę to mialam opory żeby sie odzywać. Jak zaczęłam gadać z ludźmi z zagranicy to sie nagle okazało ze wszyscy mają wywalone na to jak mówisz byle cie rozumieli |D
@HK-Stelle: w Anglii prawie nikt nie mówi w czystym RP, więc co to ma za znaczenie że są jakieś oficjalne wytyczne co do wymowy xD angielskie akcenty to takie gowno, że masakra. tu gdzie ja jestem, to jedni Angole nie rozumieją drugich xD to jak mówią murzyny w Stanach to przy tym pikuś. ja się całe życie uczyłem amerykańskiej wymowy i tonu i nie próbuje brzmieć jak wielki pan Englishman xD
akcent nie ma najmniejszego znaczenia! tylko ci #!$%@? hindusi, nie idzie ich zrozumiec xD no to akcent ma znaczenie, czy nie ma?


@MirekWyznajeAnonimowo: Czego nie zrozumiałeś? Akcent nie ma znaczenia, jeśli jest zrozumiały. Hindusów czy Pakistańczyków często nie da się zrozumieć. I to tych wykształconych. Mają duży zasób słownictwa, bardzo dobrze znają gramatykę, są osłuchani, ale co z tego, skoro mówią niezrozumiale?
Akcent nie ma znaczenia, jeśli jest zrozumiały


@Zashi: aha xD no ale przeciez hindus hindusa rozumie ergo ma zrozumialy akcent, nie? czy moze jednak zauwazysz, ze to jak akcent jest zrozumialy, zalezy z kim gadasz xD jakos anglikow z poludnia bez problemu rozumie wiekszosc. zakumaj, ze wielu ludzi ma #!$%@? na opanowanie wymowy i tlumacza to wlasnie w taki glupawy, pokretny sposob, ze przeciez i tak nikt nie zwraca na to
jest to akcent wyksztalcony na przestrzeni dziejow


@HK-Stelle: ale ty wiesz że to jest właśnie odwrotnie? akcenty Anglików się zmieniły dużo bardziej od czasów kolonizacji Ameryki. to Amerykański jest bliższy oryginalnemu angielskiemu angielskiemu akcentowi. w Stanach do tej pory są społeczności w których ten akcent zachował się w niezbyt zmienionej formie