Wpis z mikrobloga

OHP 100kg x 13, deload :) W poprzednim tygodniu ostro zajechałem upper body, taki był plan, więc dzisiaj tylko rep work, "zabawa" treningiem, dłuższe przerwy, brak ciśnięcia.

OHP 100kg x 13r
DB bench press 52,5kg x 28r
BB strict row 5x10 100kg

Facepull 3x15
Triceps rope pushdown 3x20
Concentric curl 4x10

Taka ciekawostka, jak wycisnąłem w OHP 130kg x 1 to robiłem 100kg x 9 (będąc świeży i nakręcając się), dzisiaj poszło 100kg x 13 będąc zmęczonym, niezregenerowanym i podchodząc do tego na luzie :)

I od razu wyjaśnię, w OHP to jest dla mnie FULL ROM. Na to wszystko składa się parę rzeczy - Przedramię 48cm + Biceps 57cm + brak mobilności + budowa barków. Przez to mogę opuścić sztangę jedynie poniżej brody, niżej nie da rady.

#silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - OHP 100kg x 13, deload :) W poprzednim tygodniu ostro zajechałem upper ...
  • 36
jak czesto trenujesz ohp lub cos ohp podobnego?


@przepyszna_frytka: Ja tego właściwie nie trenuje, naprawdę :) Średnio z raz w miesiącu zrobię jakieś wyciskanie nad łeb, i to najczęściej siedząc, i też raczej lżej to znaczy w formie deloadu. Po prostu, mam za silne barki, nie chcę pogłębiać tej dysproporcji, bo dla mnie liczy się wyciskanie na płaskiej.
Ale tak sobię myślę że jak przyłożył bym się do OHP, to w
Wpisz sobie w YouTube jak wykonywać OHP, bo założyć #!$%@? kilogramów i wykonywać powtórzenia do połowy to nic, czym można by się chwalić.
@mako37 kolega uważa, że "budowa barków" to gówniana wymówka. Przy robieniu OHP podnoszenie ciężaru z tego najniższego miejsca jest trudne i męczące. Po co to robić, skoro można powiedzieć "budowa barków" :D Do tego nie podnosi sztangi do samej góry. Filmik dobry do zaimponowania grupie piwniczaków na wykopie. To mi przypomina trochę crossfitowe "podciągnięcia" na drążku
Do tego nie podnosi sztangi do samej góry.


@Janusz16: Jak to nie? Dokąd mam podnosić do księżyca? Co ty wygadujesz za bzdury. I widzisz znowu widzę z kim pisze...

Przy robieniu OHP podnoszenie ciężaru z tego najniższego miejsca jest trudne i męczące


Po pierwsze przy odpowiednich ciężarach to góra ruchu jest najtrudniejsza, i sprawia problemy, tak w ohp jak i w wyciskaniu na ławie a nie dół! To idzie zawsze łatwo.
w jaki sposób zbudowałeś barki skoro robisz ćwiczenia ohp podobne raz w miesiącu?


@alegoraco: OHP, to jest tajemnica wielkich barów :) Naprawdę wcześniej nigdy nie robiłem innych ćwiczeń na barki heh, a same barki ćwiczyłem raz w tygodniu robiąc po kilka serii OHP.
Ale.. w pewnym momencie wyciskałem 175kg... a w OHP robiłem 130kg. Czyli ogromna dysproporcja, zdecydowanie za silne barki w stosunku do reszty. Więc te ~1,5r temu przestałem robić