Wpis z mikrobloga

TLDR z #tasmykaczynskiego dla tych, którzy nie chcą "wspierać Sorosa" albo "dawać Michnikowi".

Środowisko braci Kaczyńskich w postaci spółki Srebrna we wczesnych latach 90-tych uwłaszczyło się na nieruchomościach w okolicy Al. Jerozolimskich. Dziś są one warte fortunę. Ale brakuje tam perły w koronie - inwestycji za 1,3 miliarda PLN w postaci bliźniaczych wież, które chciałby wybudować Przywódca Narodu dla uczczenia Wiecznego Prezydenta i siebie. Pieniądze ma dać "zrepolonizowany" bank Pekao SA zarządzany przez "cudowne dziecko Zbigniewa Ziobry" - Michała Krupińskiego. Pech chce, że warszawski ratusz zwleka z wydaniem wuzetki, a w okół sprawy zaczyna węszyć Jan Śpiewak - syn "żydowskiego profesora" [cytat z JK]. Dotychczasowe słupy na które realizowano inwestycję mogą okazać się niewystarczające. Przygotowanie takiej inwestycji to nie w kij dmuchał i jej wspólnik, a skoligacony z Przywódcą Narodu austriacki przedsiębiorca z branży budowlanej Gerald Birgfellner nie dostał jeszcze pieniędzy za prace, które poczynił. Okazuje się, że Przywódca Narodu nie ma zamiaru płacić Birgfellnerowi (wisi mu około 39 milionów PLN) i każe udać się mu do sądu. W między czasie za oknami trwają protesty wokół reformy sądownictwa. Birgfellner widzi, że z odzyskaniem włożonych pieniędzy może być ciężko.

No i zgadnijcie dokąd poszedł...

#4konserwy.ru #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
  • 47
@Lipathor @depresjawieloryba Myślę trochę inaczej. Za ochronę Kaczyńskiego i kontrwywiad Nowogrodzkiej odpowiadają "niezłomni" Kamiński oraz b. ludzie CBA i GROM. Nagrano Kaczyńskiego, a Giertych twierdzi że nagrań jest znacznie więcej. Ktoś za to musi polecieć, a jeżeli poleci Kamiński, to może już nie mieć powodów do trzymania języka za zębami. Zachęci to następnych do rozmów o tajemnicach Prezesa. Poza tym jak poczują się szeregowi posłowie i działacze, którym Prezes obcina uposażenia, a
@TeczkiUkladyAgentury: "22 marca 1990 roku Sejm uchwalił ustawę o likwidacji RSW (Dz.U. nr 21 poz. 125)[1], która ustalała zasady podziału koncernu. 30 marca zatwierdził ją Senat. 6 kwietnia premier powołał Komisję Likwidacyjną ds. RSW „Prasa-Książka-Ruch”, a dwa tygodnie później jej pierwszych pełnomocników terenowych. Z podziałem majątku po RSW wiązało się szereg kontrowersji co do jego zasad i niejawnie podejmowanych decyzji. Wyprowadzanie majątku do przedsiębiorstw prywatnych z koncernu zaczęło się jeszcze przed
nie bardzo rozumiem, kolego, nie interesowałem się tematem, ale pokaż mi tu jakiekolwiek nieprawidłowości oprócz zwykłego biznesu


@Blahblahaa: Poza zgodnością z prawem jest także przyzwoitość. Za rządów środowiska dzisiejszego PiS umarzano długi Srebrnej i spółek-córek wobec skarbu państwa. Secundo, media Srebrnej charakteryzowało to, że tam dziennikarzami byli (Czabański, Kaczyński) i ciągle są (Lichocka) czynni politycy. Z rzetelnością i "etyką dziennikarską" niewiele ma to wspólnego.