Wpis z mikrobloga

Na maturze matematyka jest obowiązkowa. Dla dzieciaków z dyskalkulią również. Zastanawiam się, jaki jest tego sens. To jak wprowadzić obowiązkowe rzuty do kosza dla niewidomych, wiadomo że polegną, chyba że ktoś im pomoże. Jeśli taka osoba jest uzdolniona humanistycznie, to tu następuje koniec. Bez matury nie ma studiów, bez studiów trudno o pracę. Taki gość wyląduje na socjalu - ani on nie osiągnie niczego wielkiego, ani społeczeństwo nie skorzysta.
#zalesie #dyskalkulia #edukacja #ekonomia
  • 301
@Gorejacy_krzak_agrestu: ajajaj wyczuwam ból dupy bo synek/córeczka jest głąbem i ma tą jakże poważną chorobę:D
Jakbyś nie wiedział, osoby z dyskalkulią mają inne kryteria na maturze, żeby własnie pomimo swojej "choroby" mogli tą maturę zdać.
Swoją drogą otrzymać taki papierek potwierdzający chorobę jest banalnie prosto, mój znajomy przez 15 lat był zdrowy, poszedł do poradni bo zawsze za prędki był i nie czytał do końca poleceń( a można jakieś tam błędy
@ngvovqx Za wyzywanie niepełnosprawnych należalby Ci się klaps, ale póki jesteś schowany za monitorkiem, możesz dalej bohatersko jechać z koksem, prostaku.

Do potwierdzenia dyskalkulii potrzeba trochę więcej niz jeden lekarz i koperta. Nie da się tego udawać na np. EEG. To że ktoś sobie na lewo załatwił taki papier nie zaprzecza chyba temu, że choroba istnieje.
@Gorejacy_krzak_agrestu: Zgodziłabym się z Tobą, gdyby na podstawie z matmy trzeba było ogarniać coś na poziomie analizy matematycznej ze studiów, żeby w ogóle zdać. Jednak na maturze podstawowej są bardzo proste zadania, masz do nich wzory i możesz mieć kalkulator, więc nie powiesz, że nie byłeś w stanie czegoś w pamięci policzyć z powodu dyskalkulii. Jeżeli przez trzy lata liceum nie nauczyłeś się podstaw, to wykształcenie wyższe Ci się po prostu
@Gorejacy_krzak_agrestu czytałem skąd się biorą takie zaburzenia. Dysfunkcje bardzo często można leczyć z tym że większość osób jest zbyt leniwa żeby z tym walczyc(Nie mówię tu o skrajnych przypadkach ). Nieadekwatne?

Wiemy doskonale, że nie wykształcimy osób genialnych w każdej dziedzinie, a im bardziej odciążymy ich od rozpraszaczy i umożliwimy koncentrację na ich specjalizacji, tym lepsi będą w swojej niszy.

Twoje słowa A teraz przypiszmy je do moich przykładów Policjant specjalizacja prawo
Tak dojdziemy do tego, że po co pisać jakąkolwiek mature. Wszystkim wykażmy jakieś dys i po problemie. Moja dziewczyna jest tragiczna z matmy, kompletnie nie ogarnia prawie niczego. Dla mnie, ścisłego umysłu to jest coś niewyobrażalnego. Ale napieprzala w wakacje ile się da byle tylko zdać. I zdała w poprawce bez problemu.

A kumpel w gimnazjum załatwił sobie papiery na dyskalkulię i dysleksję. Dzieki temu dostał się do lepszego liceum i zabrał