Wpis z mikrobloga

Na maturze matematyka jest obowiązkowa. Dla dzieciaków z dyskalkulią również. Zastanawiam się, jaki jest tego sens. To jak wprowadzić obowiązkowe rzuty do kosza dla niewidomych, wiadomo że polegną, chyba że ktoś im pomoże. Jeśli taka osoba jest uzdolniona humanistycznie, to tu następuje koniec. Bez matury nie ma studiów, bez studiów trudno o pracę. Taki gość wyląduje na socjalu - ani on nie osiągnie niczego wielkiego, ani społeczeństwo nie skorzysta.
#zalesie #dyskalkulia #edukacja #ekonomia
  • 301
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: Dyskalkulia rozwojowa – zaburzenie zdolności wykonywania działań arytmetycznych. Uznaje się, że jest to specyficzne zaburzenie rozwojowe o podłożu środowiskowym lub genetycznym.
O ile mi wiadomo obecnie problemy z działaniami arytmetycznymi rozwiązuje urządzenie zwane przez wtajemniczonych "kalkulatorem". Humaniści o nim nie słyszeli?
Przykład ze studiami historycznymi jest bez sensu: każda szanująca się uczelnia ma kurs logiki i statystyki - historia też.
@SarahC nie pomylilem, poprostu powiedzislem co robi kalkulator. porownujesz mature z matematyki do uzywania kalulatora, a matura nie sprawdza czy sie nadajeszna kalkulator bo nie ma tam zagadnien o kto rych wspomnialem.
@Gorejacy_krzak_agrestu: Będąc w podstawówce czytałem serię książek, w której jeden z głównych bohaterów miał dysleksję. Nie wiedzieć czemu postanowiłem też zostać dyslektykiem i po serii badań (podczas których pisałem np. rómianek) w jakiejś placówce na kiju dostałem odpowiedni kwitek. Tego samego roku wygrałem powiatowy konkurs ortograficzny. Rozumiesz do czego zmierzam?
@Gorejacy_krzak_agrestu dobra.
Po pierwsze po skonczeniu szkoly sredniej - masz wyksztlacenie srednie. Bez matury takze.
Po drugie - wyzsze wykształcenie to nie jest cos, co sie komus należy i trzeba wyciagac do niego osoby, ktore sie nie nadają.
Po trzecie - na studuach human czesto masz matematykę w postaci statystyki.
Po czwarte - mozna mieć bez studiow dobrą prace, po samym liceum mozna zdobic szkole policelna.
Po piate - 2/10 bo odpisalam
@Gorejacy_krzak_agrestu czy na siłę wszyscy muszą mieć mature? Nie. Zresztą żeby zdać maturę z matmy to wystarczy umieć posługiwać się tablicami... Jeżeli ktoś nie jest w stanie jej zdać, to nie powinien zostać osoba "uczona" ponieważ ma problemy z podstawowym logicznym myśleniem.