Wpis z mikrobloga

Jaka moze byc przyczyna tego ze niewazne ile spie (od 6 do 10 godzin) ciagle wstaje rano niewyspany?
Za duzo treningow?(chociaz teraz jest ich tylko 4x/tydz)Za pozne chodzenie spac(miedzy 24 a 1)? Picie z rana kawy/energetyka? Jakies inne pomysly?
Tarczyca zdrowa, prolaktyna troche podwyzszona, ale dwoch endokrynolowgow nic nie wymyslilo
#mikrokoksy #dieta #zdrowie #lekarz #silownia
  • 27
@TomekABC123: Polecam jakąś aplikację w stylu Sleep As Android. Jest kilka trybów działania, ale idea jest taka, że kładziesz telefon w łóżku, on w oparciu o wykryte wiercenie się wykrywa fazę snu, i budzi Cię w optymalnym momencie (tolerancja czasowa budzika jest ~30 minut). Mam podobny tryb życia, z tym że sypiam po 4-6h, i dzięki tej apce jestem w miarę "do źycia" po obudzeniu się.
@TomekABC123: ile masz lat? Nastolatkowie często mimo iz duzo spią chodzą niewyspani i mogliby spac calymi dniami. Druga rzecz, co robisz przed snem? Jesli grasz na kompie to bedziesz niewyspany, widze po sobie, jak pogram z 2 godziny przed snem to ciezej mi sie wyspac
@Kasahara:
deficyt nie, masuje aktualnie
tarczyca idealna(usg, wyniki hormonow)
watroba i nerki tez na 90% w porzadku(nic sie raczej nie zmienilo przez rok)
w miare wysoki testosteron i niskie estro
prolaktyna minimalnie ponad norme - ale to mysle moze byc wynik slabej jakosci snu a nie przyczyna sama w sobie
z cukrem tez wszystko ok
wiec zostaje stres, za ciezki trening, zla jakosc snu
Tyle ze nie stresuje sie niczym jakos
@TomekABC123: ja zauwazylam tą zaleznosc odkąd przestalam przesiadywac przy kompie, normalnie sie wysypiam a jak posiedze przy kompie to jakos trudniej mi sie wyspac i wstac rano mimo ze ide spac o tej samej porze
@Kasahara: co polecasz na poprawe jakosci snu? u mnie generalnie wszystko z tego, co wyzej wymieniles jest ok albo zaadresowane, jak to sie teraz mowi. mam super higiene snu, super materac, a o ktorej bym sie nie obudzila/wstala od ponad 2,5 roku nie czuje sie zregenerowana, jak kiedys... dodam, ze budze sie zawsze, pamietajac jakis sen, co jest troche meczace psychicznie i generalnie skonczyly mi sie pomysly, co z tym zrobic
@TomekABC123: W jakiś 90% przypadków podwyższona prolka = stres, więc nie wiem czemu od razu odrzuciłeś tą prolkę jak to jest jeden z ważniejszych hormonów w Twoim organizmie. No chyba, że chcesz mieć gino i mlekotok to powodzenia. Aaa wysoka prolka prowadzi też do bezpłodności - to tak jakbyś planował dzieci kiedyś.
Co do polskich lekarzy od hormonów... W naszym kraju jest z tym tragicznie bo wiedza opiera się na bardzo
@Kasahara:
dzięki :-)
-melatonine probowalam, ale nie mam problemow z zasypianiem. zasypiam zazwyczaj prawie od razu. nawet przewaznie sie nie wybudzam w nocy, tylko te sny...
-glicyna - taka w glicynianie lub bisglycynianie magnezu sie liczy? :P
-magnez biore caly czas (aktualnie cytrynian + tauryna, bo taurynian mi nic nie dawal, a drogi)
-GABA - jakos nie myslalam; na razie z ciekawosci wzielam 5htp, ale standardowo nie dziala - zreszta nie