Wpis z mikrobloga

Mirki, posłuchajcie jak #!$%@?łem kanara w #ztm w #warszawa i zrobiłem komuś święta xddd

Kilkanaście minut temu jechałem sobie tramwajem do #pracbaza, chłonąc leniwą, przedświąteczną atmosfere. W pewnym momencie do tramwaju wskoczył sobie kanar (a właściwie to kanarzyca ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i zaczyna sobie sprawdzać wycieczkowiczów. Doskoczyła w pewnym momencie do pewnej dziewczyny, na oko studentki, która sądząc po walizkach jechała sobie do domu na święta, i pech chciał, że ta akurat miała kartę z biletem, ale nie aktywowała go po wejściu do tramwaju. No i sekundę po rozpoczęciu całej procedury karnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) przyszedł mi do głowy sztański plan. Podchodzę do kanarzycy, mówię, że ja nie mam biletu, że ja mogę wziąć karę na siebie, ale żeby dała już tej dziewczynie spokój, że wigilia, że na jedno wyjdzie itp. No i ta kanarzyca w sumie się zgodziła, do tej dziewczyny co nie miała biletu tylko powiedziałem, żeby zmykała, ta wysiadła, drzwi się zamknęły, tramwaj odjechał, a kanarzyca do mnie "no to poproszę pański dokument". No to ja wyciągam portfel, w którym starannie mam poukładane wszystkie karty płatnicze, podarunkowe, promocyjne, klubowe itp itp. i z uśmiechem na twarzy, gromko mówiąc "Wesołych Świąt!" wyciągam i daję jej


#warszawa #heheszki #ztm #gownowpis
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kubszon: zastanawiam się czy jakbym ja miał podobną sytuację to czy by mi odpuścili czy nie. Od 5 lat praktycznie non-stop mam kartę miejską, kończy mi się pod koniec roku. Jak wrócę ze świąt do WWA to akurat mi się skończy i będę musiał pamiętać, żeby kupić.
  • Odpowiedz
  • 1
@Brajanusz_hejterowy Ja nawet tak latałem, że przy kolejnym doładowaniu typ mi mówi w kiosku "ale co mam doładowywać jak tu nieaktywna jest jeszcze".
Oh well, zawsze otwarte ewakuacje w metrze i brak kanarów albo szczęście i może człowiek zapomnieć...
  • Odpowiedz
@Kubszon kanarom kibicować xD, może jakby standard komunikacji był lepszy albo część biletomatów nie była zaprogramowana na nie wydawanie 10gr reszty bez różnicy jakie monety się wrzuci.
  • Odpowiedz
@Ogau No wystarczy odbić w autobusie albo na bramce w metrze. Ma to sens bo np kupujesz se bilet wyjeżdżasz gdzieś na miesiąc i bilet po powrocie aktywujesz. Gdyby był Odrazu aktywowany nie byłoby możliwości takiej
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: to w lublinie przy doladowywaniu mozesz wybrac date of kiedy aktywny
@msichal: u nas jest tak, ze mandat kanary wlepiaja ale jak pojdziesz do ztm czy tam mpk i powiesz ze zapomniales i rzeczywiscie masz ciaglosc w kupowaniu to mandat anuluja
  • Odpowiedz
@Kubszon

że wigilia, że na jedno wyjdzie


Powinna ci powiedzieć, że nie wyjdzie na jedno, bo wystawi dwa mandaty zamiast jednego ))¯_(ツ)_/¯ Ale bait spoko, kierowca klaskał?
  • Odpowiedz
@Kubszon co to za system w ogóle? U mnie w Łodzi, kupuję bilet miesięczny na konkretny okres i kanar sprawdza jakimś czytnikiem czy mam wykupiony bilet na karcie, nie muszę niczego aktywować w pojazdach, po prostu mam mieć kartę, jak to działa w Wwa? Wytłumaczysz?
  • Odpowiedz