Wpis z mikrobloga

Ale jestem z siebie dumna (ʘʘ) Pierwszy raz zaparkowałam równolegle po zdaniu prawka i to w miejscu, gdzie było miejsca na jeden samochód, a nie na dwa jak na egzaminie ( ͟ل͜)


#gownowpis
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziuaxa: Przeszło mi kilka razy przez myśl, że się do tego nie nadaję, ale z drugiej strony wiedziałam, że to stres jest czynnikiem przez który nie zdawałam, bo jazdy z instruktorem przebiegały praktycznie bezbłędnie. Znajomy nie zdał już chyba z dziesięć razy i dalej próbuje. To on się powinien zastanowić nad tym czy nie będzie stwarzać zagrożenia na drodze, a nie osoba, która zdała za czwartym razem, bo to jest
  • Odpowiedz
@ziuaxa zdałem za 6 albo 7, nie mam tak, ale praktycznie w ogóle nie prowadzę, bo nie lubię. (a le nie mam żadnego strachu ni ryzyka) Nieważne jak dobry jesteś jakiś idiota albo przypadek może cię skasować - ryzyko tak wielkie, jak podczas żadnej zwykłej codziennej czynności. Dodatkowo: między miastami pociąg, można coś tam robić albo spać, w mieście komunikacja miejska, I tak ciągle korki są I szkoda życia. Nie widzę
  • Odpowiedz
  • 2
@Sijabka jeszcze, bo zdalas w sierpniu. Jeszcze dużo stłuczek i stresu z nimi związanych przed Tobą, spokojnie.

Zawołaj za te kilkanascie miesięcy po pierwszej stluczce/wypadku. Chętnie poczytam :)
  • Odpowiedz
  • 6
@Hawthorne i takie podejście popieram. Masz rację, posiadanie samochodu jest coraz mniej sensowne. Pociągi, busy, samoloty - ułatwiają komunikację. W samochodzie masz niby swobode, ale coś kosztem czegoś.
  • Odpowiedz
@ziuaxa: No ja nie twierdzę, że nie walnę w kogoś albo coś, bo to raczej nie jest możliwe żeby jeździć idealnie cały czas, ale staram się jeździć bezpiecznie i na miarę moich umiejętności, żeby nie narobić kłopotów.
  • Odpowiedz
@ziuaxa: zdałem za 4 jakieś 5 lat temu I żyje ba inni tez xD nawet mandatu nie dostałem. Rocznie robię jakieś 15kk kilometrów żeby nie było ze prawko w szufladzie leży.
  • Odpowiedz
zawsze się zastanawiam, czy ludzie jak nie zdają na przykład trzeci raz, to czy nie mają jakiegoś takiego wewnętrznego głosu "kurde, może to nie jest dla mnie? Prowadzenie samochodu jest w sumie niebezpieczne, nie wychodzi mi, mogę powodować zagrożenie dla innych osób"?


@ziuaxa: Ja tak miałam, gdy za pierwszym razem nie zdałam. Dokładnie Twoje słowa siedziały w mojej głowie.. Ale zdałam za drugim. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@ziuaxa: Ale p---------e. Zdałem za czwartym, 3 lata od zdania, a ja nawet mandatu w tym czasie nie dostałem. Często powodem oblania jest stres albo widzimisię egzaminatora.
  • Odpowiedz
@Sijabka: Kiedys spotykałem sie z laską, która nie miała prawka i nie miała pojęcia do czego jest ten trzeci pedał #pdk. Jak ja kiedys odwozilem do jej mieszkania to na ciasnym parkingu zaparkowałem rownolegle idealnie do kraweznika jedynie na lusterkach. Dla niej to byla magia ze jakim cudem wjechalem idealnie nie ogladając sie do tylu, w zasadzie nawet nie patrzac na boki xD jak juz ja odprowadzilem
  • Odpowiedz
@Sijabka: to teraz zawsze gdy będziesz wyjeżdżać z takiego miejsca, skup uwagę i zapamiętaj dokładnie sekwencję tego jak kręcisz kierownicą. Przy parkowaniu wystarczy robić to w odwrotnej kolejności... ;)
  • Odpowiedz