Wpis z mikrobloga

#rower #rowerowyrownik #szosa #mtb #strava #endomondo #rowery #wyprawyrowerowe

@elady1989: @kasiknocheinmal: @krzysztof4it: @KoIiber: @Jerzu: @Twierdziel: @mmichal: @Adammik: @metaxy: @dzester: @Dewastators: @wspodnicynamtb: @Wycu91: @demoos: @Mortal84: @dablju_: @Twierdziel:

Zatem... Proponuję wprowadzić od nowego roku, jeśli @Adammik dla nas temat ogarnie, następujące zmiany:
1. "Równik" zaczynamy 1 stycznia i lecimy od zera w górę
2. Kamienie milowe, wyobrażam to sobie tak:
Medale od ilości przejechanych kilometrów ogólnie w miesiąc/pół roku/rok
Medale za przejechany dystans na raz z podziałęm na "segmenty":
50 km
100 km
150km
200 km itp do.... 1000? (planuję tyle zrobić więc....:))
Oczywiście to wszystko na stronie, nie na Wykopie. I jeszcze jedno. Wiem że na takie dystanse jeździ mało osób, ale byłoby fajnie gdyby można było przejrzeć nie tylko tag #100km ale też nieco wyższe.
3. Miesiące czy "okresy" tematyczne zaproponowane przez @elady1989 czyli w święta np. zdjecie rowera/kolarza/kolarki(?) z choinką albo innym reniferem. Oczywiście bez przymusu:)
Co do samej formy to warto to być może prowadzić w formie bloga, dziennika? Sama ilość km + opis "byłem u babci" albo "dpd itepe" są nudne:) Choć przyznaję że sam też tak robię, ale będzie być może motywacja:)
4. Same kolory odznak na Wykopie. Są tu ludzie którzy przejechali dziesiątki tysięcy kilometrów, może warto by podmienić im kolorki odznak (i jakoś ich sensownie upamiętnić za to że w jakiś sposób tą społeczność ciągnęli i zachęcali do pedałownia) a od stycznia robić to też na bieżąco dla aktywnie jeżdżących? @Moderacja ogarnijcie proszę temat i dajcie znać czy się da/będzie wam chciało.
Co do reszty pomysłów - zobaczymy. Z tego miejsca jednak proszę kolegę @Adammik o spowodowanie liczenia równika od zera w górę, za co wdzięczny będę niezmiernie i jak się ciut cieplej zrobi obiecuję przywieźć na rowerze coś ogniście dobrego w 2019 roku:)( ͡~ ͜ʖ ͡°) Jeżeli kolego oczywiście się podejmujesz bo rozumiem że chodzi o przepisanie bota pod API które jest jakie jest?
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@metaxy: @sylwke3100: Otóż to. Może nowa przyniesie powiew świeżości. Na początek było by nieźle gdyby udało się liczyć do góry. I sprawdzilibyśmy jak to działa. Reszta bajerów później, bo należy pamiętać że kolega od programowania robi to pro bono więc nie może być z naszej strony postawy "siadaj i zrób bo my chcemy":)
  • Odpowiedz
@SnikerS89: Zechciałbyś zabrać głos?


@MordimerMadderdin: Czuję się już dosyć włączony w dyskusję, opcja z dodawaniem od początku roku to chyba mój pomysł ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz najważniejsze czy uda się przerobić jakoś skrypt itp. i można działać od nowego roku.
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: dla mnie świetny pomysł od zera do bohatera.
Dodał bym jeszcze ewentualnie (oczywiście to moja fanaberia) jakieś statystyki, że user abc ma przejechane x długości równika np. są takie na endomondo. Fajnie by to wyglądało w czołówce, bo taki @impa w ciągu roku przejechał prawie cały równik ziemi :D.
Te odznaki również ciekawe. No ale metry wertykalne były by rewelacyjne, gdyby skrypy ruszdupe pobierał poprawnie ze stravy dane
  • Odpowiedz
@civi88: metry wertykalne byłyby fajne, ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że nie każdy wrzuca swoje przejażdżki na Endo/stracę/innego trackera.
@MordimerMadderdin: pomysł z dziennikiem jest fajny, ale podejrzewam, że w większości będzie to wyglądało jak dotychczas - "DPD", albo "do sklepu po bułki". Reszta - dla mnie bomba!
  • Odpowiedz
@krabozwierz: spoko. Dla mnie wystarczyło by, aby w rankingu była dodatkowa kolumna i można było sobie posortować po niej i tyle. Nie musi być brana pod uwagę w pozycjach.
  • Odpowiedz
3. Miesiące czy "okresy" tematyczne zaproponowane przez @elady1989 czyli w święta np. zdjecie rowera/kolarza/kolarki(?) z choinką albo innym reniferem. Oczywiście bez przymusu:)


@MordimerMadderdin: Czyli:
W styczniu szukamy śnieżynki, w lutym buta (bo idzie luty podkuj buty), w marcu pani wiosny, w kwietniu kwiatków, w maju pochodu, w czerwcu czerwi, w lipcu lip, w sierpniu sierpów (tudzież kombajnów), we wrześniu hmm... uczniów? ;), w październiku wiatru (bo piździernik), w listopadzie
  • Odpowiedz