Wpis z mikrobloga

@elokompaniero: Pieniądze z funduszu alimentacyjnego przysługują jeżeli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 725 zł. Czyli gdyby matka zarabiał minimalną krajową to już jej się nie należy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@elokompaniero Dziecko rodzica, który pracował, dostaje do 26 roku życia (o ile się uczy) hajs, ale nie z funduszu. Temu pewnie madka z postu napisała, że ojciec dziecka nigdy nie miał umowy o pracę.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: oczywiscie, nowy facet nie ma żadnego obowiązku utrzymywania nieswojego dziecka. A co do dziadków to oczywiście, że powinni mieć możliwość odwiedzania wnuczki i wpływania na jej życie. Przecież to dziadkowie.
@lwonly: nie mam dzieci a więc usuń konto stulejarzu
  • Odpowiedz
@kwiati: XDDDDD
- umarł ojciec który płacił alimenty
- matka pyta czy może nimi obarczyć dziadków dziecka gdy ona mieszka z innym typem xD
To niezłe zrozumienie
  • Odpowiedz
@lwonly: tak, nagle została bez połowy (przynajmniej) dochodu, który szedł na utrzymanie dziecka. Czego nie rozumiesz?
To nie jest dziecko jej obecnego faceta, tylko byłego. Obecny nie musi dawać nawet złotówki na to dziecko.
  • Odpowiedz
@lwonly: nie znamy sytuacji tej dziewczyny, może pracuje, może ma też inne dzieci?
Serio człowieku, spójrz na to szerzej, możliwości może być milion, ale fakt jest jeden: dochód ze strony biologicznego ojca nagle przestał być wypłacany i dziadkowie (jeśli mają taką możliwość) powinni dorzucić się matce do wychowania wnuczki. Nie wiem co na to polskie prawo, ale z czystej przyzwoitości i empatii mogliby to zrobić.
  • Odpowiedz
@kwiati: Ale ja patrze przez pryzmat tego jak często nie słusznie dziecko jest dawane matce, a ojciec płaci alimenty na dziecko które widzi raz na tydzien ( tylko przykład). ORAZ czytając ze zrozumieniem ZOBACZYSZ że ona mówi o JEDNEJ córce, więc nie, nie będe myślał że ma więcej. Jak dla mnie to typowa MADKA która chce kase od dziadków. Więc obstawiam że jej nowy facet też daje kase na dziecko :)
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, a ja mam inne pytania skoro już jesteśmy w takim temacie. Czy jest możliwe by macocha pozwala o alimenty dzieci swojego zmarłego męża?
  • Odpowiedz
@kwiati Fajne ideały, ale już fakt, że zrobiła dziecko z kolesiem, który NIGDY NIE PRACOWAŁ legalnie pokazuje z kim mamy do czynienia. Jeśli nie miał pracy na umowę to alimenty mogła dostawać najwyżej z Ośrodka Pomocy Rodzinie, a to się nie zmienia w takiej sytuacji. Pewnie chciała jakieś dodatki i tyle.
  • Odpowiedz
@Saper86: gdzie ten rak?

Proszę o pomoc. Ojciec mojej córki zmarł. Czy coś mi się na córkę należy?

Normalne pytanie, odp.: tak, należy się.

Nie wychowuję jej sama, tylko z partnerem, więc o zasiłek samotnej matki nie mogę się starać

Bardzo na plus. Nie oszukuje ani urzędu, ani forumowiczów, nie udaje że pozostaje samotna mając stałego partnera.

Natomiast nie można od niego oczekiwać, że poza „wychowywaniem” i pozostawaniem we „wspólnym gospodarstwie
  • Odpowiedz
@bialy100k: ale #!$%@? z tym przyjęciem spadku na chorom curke stary nie da rady tak zrobić od dawien dawna żaden sąd na to nie pozwoli. jak to mawiał klasyk nie ma takiego oh wait ...
  • Odpowiedz
  • 0
@lwonly poczytałem sobie trochę, też to co podesłałeś. Prawo jest tak zagmatwane, że teoretycznie wszystko może przejść, kwestia co jesteś w stanie udowodnić i jak zawzięty jesteś
  • Odpowiedz
@earlyevening: poczytałem na ten temat i wygląda na to, że rzeczywiście z prawnego punktu widzenia masz rację. Może za dużo złego słyszę ostatnio nt. madek, które z alimentów robią biznes i odcinają ojców dzieci od kontaktu z nimi.
  • Odpowiedz