Wpis z mikrobloga

Pamiętam czasy tuska i całej platformy obywatelskiej przy władzy.

U mnie w Polsce B wykształcone matki wstawały o 5 rano żeby jechać w 35 stopniach upału zbierać wiśnie po 12 godzin za 80zł dniówki u pana dobrodzieja, dzieci nosiły do szkoły suche kanapki z pasztetem, bo na masło nie każdego było stać.

Januszexy wykorzystywały lokalną ludność za 5 zł na godzinę bo bezrobocie sięgało 15%, na sypiących się maszynach CnC siedzieli inżynierowie po politechnice, bo nie było dla nich żadnej pracy, a w kolejce do bramy Janusza stało 20 osób chętnych o pracę, gdzie połowa robiła na śmieciówce a druga połowa na czarno xD
Za to u Pana dobrodzieja (tego co się nakradł w latach 90) w garażu stało kilka Mercedesów xD

O takiej Polsce marzy konfederacja i cały elektorat platformy. Tfu.

#polska #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #pracbaza #tusk
Pobierz GlenGlen12 - Pamiętam czasy tuska i całej platformy obywatelskiej przy władzy.

U mni...
źródło: tusk-znaczy-bieda-ty-wybierasz
  • 102
@HrabiaTruposz: Dobrze pamiętam wczesne lata "2000" na wsi we wschodniej Polsce, biedne rodziny ratowały się jedzeniem z gospodarstwa, niejednokrotnie sąsiedzi składali się na świnie, by ją ubić na czarno i podzielić się mięsem. Takie tu były czasy, gorzej niż na Ukrainie. Teraz w tych samych miejscowościach 15-latki latają z nowym IPhone i butami za kilka stów. Takie są fakty.
Kto miał w tamtych czasach zdjęcie przy pałacu kultury to wieszał sobie
@GlenGlen12: Cyferki ładnie wyglądają ale twoja narracja się trochę zaczyna sypać jak przypomnisz sobie co dało się kupić za te wspomniane 80 zł dniówki bo dziś te 80 zł jest nic nie warte i nawet nie warto z taką gotówką wchodzić do sklepu. I jeszcze możesz przypomnieć ile masło kosztowało przedtem a teraz i wtedy daję to jakiś obraz wartości pieniądza. Zaraz będziesz mógł zrobić porównanie że milony zarabiamy tylko nie
@SuperZenek: Akurat masło było w podobnej cenie jak dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do zakupów za 80 zł to fakt, zgodzę się, że w spożywczej sieciówce mogłeś za to kupić niewiele mniej niż teraz. Ale dobre telefony, telewizory chociażby LCD, markowe ciuchy czy buty były nieosiągalne dla większej ilości społeczeństwa.