Wpis z mikrobloga

To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem który w XXI wieku powinien być standardem.
Minimalne kwoty od której się zaczynają opcję z automatem to 90k zł, nawet przy posranych cłach, vatach i kosztach transportu bardziej opłaca się sprowadzać auto z USA niż kupować w Polskim salonie.
A kogo to wina - oczywiście Januszy "tylko manual, ja muszę mieć kontrolę nad autem"

Ehhh, 3 świat.
#motoryzacja #auto #samochody
Pobierz loczyn - To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem ...
źródło: comment_pUR758iWiQE3QMeX0uZ8BjcBSrADVPZ4.jpg
  • 308
@Desperated: Za 60k mimo wszystko nie kupiłbym auta z segmentu A. Niewiele więcej to granica opłacalności dla segmentu B.
@miki4ever: Jak mówiłem, zależy od konkretnego modelu i konkretnej skrzyni. Pisałem na przykładzie nowego Polo, gdzie recenzenci podkreślali zużycie na automacie większe o około 1l na 100 km i trochę mułowatość. Być może w RM 2019 to poprawili, nie wiem, nie sprawdzę, pewnie dowiemy się dopiero przy okazji recenzji wersji z
@loczyn: No i życzę powodzenia w wyprzedzaniu na jednopasmówce z takim silnikiem 90km, sensownym rozpędzaniu się na pasie dojazdowym, czy nawet wyprzedaniu na autostradzie z koniecznością żwawego rozpędzenia się 90->140/150 km/h.
Samochodem mającym 90 km albo się tego zrobić nie da, albo jest to bardzo utrudnione.


Jednak jeżeli prawa jazdy nie znalazło się w czipsach, to 150-200KM w manualu > 100- koni w automacie.
W RPA nawet łatwiej o automat.


@loczyn: To akurat moze byc efekt niskiej kultury jazdy u biedniejszych a u bogatszych samego bogactwa i mody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobnie jak w krajach arabskich ponoc bardzo ciezko manuala znalezc bo zwyczajnie lipni z nich kierowcy. W takiej Japonii cenia wygode, w Rosji jezdza uzywkami z Japonii plus ponoc maja mentalnosc ze jak kupowac to na wypasie ( ͡
Co z drugiej strony nie zmienia faktu, że sporo januszy/grażynek samochodem mającym te 150+KM w wolnossaku z manulem, którego nie potrafią sensownie obsłużyć też może mieć z tym problem.


@Zelber: panie powyżej 2k to ja nie wkręcam bo wtedy wincyj poli ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)