Wpis z mikrobloga

To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem który w XXI wieku powinien być standardem.
Minimalne kwoty od której się zaczynają opcję z automatem to 90k zł, nawet przy posranych cłach, vatach i kosztach transportu bardziej opłaca się sprowadzać auto z USA niż kupować w Polskim salonie.
A kogo to wina - oczywiście Januszy "tylko manual, ja muszę mieć kontrolę nad autem"

Ehhh, 3 świat.
#motoryzacja #auto #samochody
Pobierz loczyn - To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem ...
źródło: comment_pUR758iWiQE3QMeX0uZ8BjcBSrADVPZ4.jpg
  • 308
- ekonomia


@loczyn: Co to za bzdura xD Przecież każdy automat pali więcej niż manual. Do tego większość skrzyń jest awaryjna, a koszty naprawy dużo wyższe niż w przypadku manuala. Niektórzy kupują auto i robią nim 200 tys. w 3 lata, a nie jeżdżą jak takie Janusze jak ty tylko po bułki i zrobią 5 tys. w roku.
Albo gównosilniczek(po 80-100KM) albo automat i każdy rozsądny człowiek w takich warunkach wybierze zestaw lepszy silnik+manual?


@Zelber: Ja wolałbym automat.
Ja wiem, że Januszom potrzeba dużo kucy, żeby w zabudowanym #!$%@?ć 150 i przy okazji zabić matkę z dzieckiem, ale mi wystarczy, żeby auto rozbujało się do 140-150 na autostradzie, a w mieście, żebym nie musiał wachlować drągiem jak bym konia walił.
Co to za bzdura xD Przecież każdy automat pali więcej niż manual.

Chyba 10 lat temu.

Do tego większość skrzyń jest awaryjna, a koszty naprawy dużo wyższe niż w przypadku manuala.

Leasing mówi coś to panie Paździoch?

Niektórzy kupują auto i robią nim 200 tys. w 3 lata, a nie jeżdżą jak takie Janusze jak ty tylko po bułki i zrobią 5 tys. w roku.

Dlatego w USA gdzie robi się po
Hyundai i10 2018 w automacie to 44kPLN, więc już nie jęcz, a jak chcesz, zawsze możesz kupić za granicą i po prostu u nas uzupełnić podatki.


@eloar: i10 to za mały smark. Coś w stylu Rio, Clio albo Ibiza jak już.
@Jah00: No i widać świadomość w Twoim wyborze, ale więcej osób mówi nie, bo nie.
Bo wujek co miał kolegę co już od 15 lat nie żyje, który miał auto i mu się skrzynia psuła czyli wiadomo, że wszystkie skrzynie się psują.
Nawet w tym temacie jakieś tłuki pisały, że skrzynie siadają przy 70k xD
@loczyn: ale kosztuje dużo poniżej 80k, a marudziłeś, że najtańsze są około 80k. Wg oryginalnego postu automat jest jedynym wymaganiem, więc kijowo szukasz. Do tego sorki, ale wszystko co odrobinę większe to już niestety kosztuje pod 100kPLN. Tak nowe auta u nas kosztują. Potem zdziwko, że nikt nowych aut w PL prawie nie kupuje.
ale kosztuje dużo poniżej 80k, a marudziłeś, że najtańsze są około 80k. Wg oryginalnego postu automat jest jedynym wymaganiem, więc kijowo szukasz.

Zapomniałem, że benzyniak, dlatego parę z listy odpadło, kilka też było powyżej tej kwoty, a inne za małe.
Ale fakt, np Suzuki w ogóle nie przeglądałem, a Swift w sumie jest idealny.

Do tego sorki, ale wszystko co odrobinę większe to już niestety kosztuje pod 100kPLN. Tak nowe auta u
@bike-girl: zawsze można kupić Mitsubishi Outlandera za 130kPLN z automatem (CVT), albo za podobną kwotę Subaru Forestera z CVT. W outlanderze ten CVTk całkiem przyjemny.