Wpis z mikrobloga

1. Bądź polskim rządem
2. Zapowiedź walkę z umowami b2b, w celu zwiększenia wpływów do ZUS (link)
3. Stosuj umowy b2b w swojej spółce LOT, bo ZUS przy umowie o pracę dla pilotów byłby zagrożeniem dla rentowności spółki
4. Ciesz się, że masz debili wyborców, którzy nie dostrzegają tej patologii i hipokryzji
#lotnictwo #biznes #ekonomia #finanse #przedsiebiorczosc #bekazpodludzi
nojednaknie - 1. Bądź polskim rządem
2. Zapowiedź walkę z umowami b2b, w celu zwięks...

źródło: comment_mD69emH1wwZH7RINaxkUPSJtsPoP8koV.jpg

Pobierz
  • 47
@nojednaknie: Spółka jest odrębnym bytem prawnym od Państwa i ma prawo do wykorzystywania tego. Napisałem już że walka ze śmieciowkami miała na celu ochronę najsłabiej zabezpieczonych pracowników do których nie należą piloci zarabiający 30k. A skoro likwidowana jest maksymalna kwota od ktorej liczy sie ZUS to pilotów też to obejmie. Nie widzę tu żadnej hipokryzji.
ale dzban ja #!$%@? xd


A ty masz wszy na pępku.

rząd chce zakazać umów b2b, bo stwierdza, że powinna być to UOP, tymczasem sam zatrudnia X osób na b2b w państwowej firmie - czyli sam łamie prawo


Jakie prawo? Gdzie to prawo? Pokażesz?

@damian_co_dalej: Dociera do ciebie wszarzu, że jest to marginalna sprawa, która dla wyborów dokonywanych przy urnie nie ma znaczenia? Prawo zostanie uchwalone - sytuacja się zmieni.
Oczekujesz
@nojednaknie: Tak tylko przypomnę że na b2b stawka podatku liniowego wynosi 19% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Płacić 32% to nic przyjemnego, a to jakie są warunki konkretnych umów tj płatny urlop inny socjal też ma duże znaczenie a tych szczegółów nie znamy.
proponować na dobrym stanowisko uop to jak do ryja nasrać


@katius: Ja nie lubię umów cywilnoprawnych i osobiście wolę określenie "umowy śmieciowe". A pracę mam całkiem niezłą. Taką, gdzie faktycznie sporo ludzi pracuje na kontraktach.
Ale chyba by wystarczyło, żeby te umowy nie mogły być niższe niż powiedzmy jakieś 6-7k netto miesięcznie i tyle. Tak, żeby wyeliminować wyzysk na najprostszych stanowisakach. Z tym jest już zresztą lepiej w związku ze spadkiem
Ale chyba by wystarczyło, żeby te umowy nie mogły być niższe niż powiedzmy jakieś 6-7k netto miesięcznie i tyle.


@motaboy: naprawdę nie widzisz absurdu tego co napisałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może lepiej byłoby nie likwidować limitu składek na ZUS + zwiększyć próg wpadania w 32% (obecnie żenujące 82 tys.) to ludzie nie będą musieli kombinować z b2b? No, ale socjalizm bohatersko walczy z problemami, które
W takim razie lepiej dla tych którzy są na b2b.


@DeoLawson: ale mi to nie przeszkadza. Powtarzam jeszcze raz, rząd chce walczyć z tego typu umowami, ponieważ ludzie przechodzą na b2b z powodu rosnących obciążeń na UOP (likwidacja limitu zus) i rząd chce w ten sposób uzyskać większe wpływu do ZUS. Jednocześnie rząd w swoich spółkach stosuje b2b, zdając sobie sprawę z ogromnych obciążeń jakie generuje ZUS w przypadku umów UOP.
@nojednaknie: Nie zauważyłem tej walki jak na razie nie licząc niemożliwości korzystania z małego zusu. A co do zapowiedzi walki to w momencie kiedy zmienią się warunki to Lot będzie działał zgodnie z przepisami. Narazie przepisy są jakie są
Nikt z batem nie stoi i na b2b idziesz bo chcesz- zostaje więcej kasy w kieszeni i łatwiej zmienić prace


@katius: To nieprawda. Szczególnie w najprostszych zawodach ludzie najczęściej nie mają wyboru - są do tego zmuszani. Współczesny wymiar niewolnictwa (np. sprzątanie, ochrona - a właściwie stróżowanie).